Суспільство

Кіровоградщина: до осені інсулін відпускатимуть за держсубвенцією

. 1952

 

Забезпечення інсуліном пацієнтів у регіонах ще два квартали буде через медсубвенцію.

 p 190 13415226

Про це стало відомо 28 січня під час вебінару, організованого Асоціацією міст України з представниками Міністерства охорони здоров’я, Нацслужби здоров’я України.

- Інсуліни ще два квартали до 1 жовтня - через субвенцію, так як і було, - розповів заступник міністра охорони здоров'я України Дмитро Луфер. - Далі на себе забере Національна служба здоров’я.

За інформацією заступника міністра, в МОЗ працюють над передачею програми за інсуліном до Нацслужби здоров’я, адже там кращий контроль за призначенням та використанням.

Перехід хочуть зробити поступовим, аби особи, які потребують інсулін мали декларації з лікарями, були внесені в електронні реєстри.

Як відомо держсубвенція на інсулін не перекриває реальної потреби на препарат в регіонах. Приміром, торік Кропивницький отримав на 30% менше коштів на закупівлю інсуліну, ніж у 2018 році. Через затримку субвенції аптеки відпускали інсулін в борг на гарантії міської ради про розрахунок.

- Ми зараз обраховуємо 100% потребу, збираємо інформацію з реєстрів. Як тільки ми зрозуміємо чи зможемо це покрити і наскільки, одразу дізнаєтеся, - каже Дмитро Луфер.

 Фото з вільних джерел

Поширюйте

Коментуйте


Реклама