Суспільство

У квітні на Соборній має стати менше торгових наметів

. 2614

Торговці, які продають з наметів за адресою вул. Соборна, 23/34 та 25 поблизу Критого ринку, звернулись до міськради Кропивницького, аби продовжити дозвіл на торгівлю, який добігає кінця.

sine welto sinyaya

Питання розглянули під час засідання постійної комісії Міської ради міста Кропивницького з питань промисловості, транспорту, зв’язку, торгівлі, сфери послуг, захисту прав споживачів сьогодні, 30 січня.

Мова йде про 36 наметів 35 підприємців, які розташувались по обидва боки вулиці Соборної поблизу Критого ринку. Їх дозвіл виданий 31 березня 2015 добігає кінця.

Нагадаємо, у 31 березня 2015 25 підприємців прийшли на сесію міськради і вимагали дозволу на торгівлю. Проти виступили місцеві мешканці, яким заважали торговці. Спершу дозвіл на торгівлю депутати не надали, а вже після перерви з другої спроби затвердили.

Наразі від підприємців є колективне звернення на ім'я міського голови, з проханням продовжити дозвіл. Проте, як виявили в управління торгівлі, 30% заявників взагалі не мають права на торгівлю.

"З 36 суб'єктів господарювання 13 взагалі не працюють, тобто не сплачують в Пенсійний фонд. Троє підприємців є ФОПами першої групи, тобто вони мають право торгувати на території ринку. Інші підприємці є платниками податків, тому мають право займатися позамагазинною торгівлею", - сказав Сергій Горбовський, начальник управління торгівлі міськради.

За 5 років розташування наметів на Соборній за використання землі до міського бюджету нічого не платили. Крім того, мешканці вулиці Соборної неодноразово скаржились на базар під вікнами.

До того ж є законодавчі зміни, які втупили в дію з 1 вересня 2018 року, які визначають, що на тротуарах заборонене розміщення палаток і лотків.

"Суб'єктам господарювання повідомлено, що це порушення, але вони наполягають на тому, щоб ми розглянути це питання", - каже Горбовський.

Варіанти вирішення ситуації було три:
1. Надати дозволи на торгівлю 12 підприємцям, які мають право торгувати поза магазинами.
2. Відмовити підприємцям, і допомогти підшукати місця під торгівлю
3. Дану дислокацію підпорядкувати під комунальне підприємство "Ринково-побутові послуги" і вже це підприємство заключатиме договори.

Голова профільної комісії Михайло Бєжан повідомив, що зв’язався з низкою людей, які фігурують у колективній заяві, і вони насправді вже не провадять там торгівлю.

Комісія вирішила відмовити у продовженні дозволу.

У той же час частина наметів, які розташувались на тому ж тротуарі, в оренді ФОП Хрикіної, яка сплачує земельний податок і продовжить торгівлю.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама