Битва за Дендропарк триває. Подробиці(ФОТО)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 4191

 У Кіровограді тривають баталії довкола Дендропарку. Як «Гречка» вже повідомляла,  виконавчий комітет Кіровської районної ради звільнив з посади директора КП «Парк культури та відпочинку імені 50 років Жовтня»(Дендропарк) Віталія Бєлова. Від 18 вересня директором комунального підприємства призначено Олександра Кухаренка.

Новий директор вийшов на роботу, проте потрапити до адмінбудівлі «Дендропарку» йому так і не вдалося. Вихід на роботу нового директора висвітлювали журналісти  і ця новина миттєво стало подією №1 у місцевих ЗМІ і отримало славу нового скандалу.

 «Гречка» вирішила розібратися в причинах кадрових змін і дізнатися, де ж насправді кабінет нового директора.

Голова Кіровської райради Олександр Рацул розповів про причини звільнення:

 Кіровоград. Інформаційний портал

 «Віталій Бєлов  не йшов на контакт, я не міг зорієнтуватися і дізнатися який в дійсності стан справ на комунальному підприємстві. Окрім того, це питання виникло у зв'язку з рішенням про неутворення районних в місті рад наступного скликання, тому ми повинні привести до ладу і розібратися з усім, що маємо. Так як на нашому балансі є комунальні підприємства, потрібно було лише з'ясувати що з ними робити. Зокрема і дізнатися чим займається КП "Парк культури і відпочинку 50 років Жовтня". 6 вересня ми попросили Віталія Бєлова надати документи про роботу КП».

За словами Рацула, райрада зробила три спроби передати екс-директору вимогу щодо звіту, проте жодна з них не завершилася успіхом.
«Було декілька варіантів наших звернень до Бєлова: працівники нашого виконкому поїхали на юридичну адресу КП, на проспект Правди,28, де, до речі, знаходиться адмінбудівля парку, але там вийшла жінка, це описано в Акті, яка заропонувала їх зареєструвати. Через 10 хвилин вона вийшла і повідомила, що керівництво відмовилось їх приймати. Друга спроба передати повідомлення була Укрпоштою, але буквально вчора листи повернулися до нас. Втретє ми передавали листа через кур'єра Нової пошти: як розповів кур'єр, відповівши на дзвінок Віталій Бєлов зазначив, що він за кордоном і два місяці його не буде у місті».

Оскільки жодної відповіді від Віталія Бєлова в райраді так і не отримали,  на плановому засіданні виконавчого комітету було запропоновано зняти із посади директора і розібратися у стані справ.

Чому ж керівництво районної ради не цікавив стан справ на підлеглому підприємстві раніше?
«Знаєте, в мене депутати питали, чому ми не піднімали питання щодо прибутку парку три року тому, - розповідає Олександр Рацул. -  В мене теж на це є відповідь: три роки тому ми не задавали, але ми робимо це сьогодні, щоб через два роки, коли закінчиться наша каденція, взагалі не сказали, що ми п'ять років нічого не робили. Офіційно за моєї каденції (3 роки- Авт.) звітів особисто я від Бєлова не вимагав. Були приватні розмови, але ж документами це не оформлювалося.

Згідно з трудовим контрактом, директор повинен звітувати за свою діяльність перед виконавчим комітетом. Але для нього наша каденція не визначила терміни, тож згідно законодавства він повинен звітувати раз на рік. Для того, щоб визначити цей термін, обговорити питання щодо підприємства, ми і запрошували керівника».

За словами голови райради, питання щодо діяльності КП «Парк культури і відпочинку 50 років Жовтня» піднімали ще в середині 2011 року спеціально створеною комісією при міській раді, яку очолив Ігор Василенко. Тоді йшлося про проблеми і  заборгованості перед КП "Дендропарк", і по трудовому договору Віталія Бєлова, в якому зазначалася його заробітна плата у розмірі 400 гривень. Яка зараз зарплатня у директора - невідомо, так само як і невідомо чим «живе» підприємство. Депутати, і бюджетна комісія написали листи з проханням надати інформацію щодо діяльності КП "Парк культури й відпочинку 50 років Жовтня" в усі контролюючі органи, але їх ще немає.

Не зрозуміло, і хто платитиме зарплату новому директорові парку з яким укладено трудовий договір на рік. Адже, за словами Віталія Бєлова, за 13 років очолюване ним КП з бюджету не отримало жодної копійки.

Голова Кіровської райради підтвердив, що нове призначення відбувалося без конкурсу:
«Питань з приводу кандидатури нового директора парку не виникало, - продовжує Олесандр Рацул, - я добре знаю цю людину як професіонала, як людину, що працювала у великих колективах. Інші претенденти на цю  посаду були не потрібні».

Новий директор КП «Парк культури і відпочинку 50 років Жовтня» Олександр Кухаренко  розповів «Гречці» про свій перший робочий день, коли він не зміг потрапити у кабінет директора, який нібито мав розміщуватися саме за юридичною адресою підприємства, тобто в адмінбудівлі Дендропарку.

 Кіровоград. Інформаційний портал

«На місці адміністрації Корпорації ХХІ сторіччя раніше розміщувалася адміністрація КП "Парк культури і відпочинку 50 років Жовтня". Я не знаю як воно там перебудовувалося, це було модернізоване приміщення чи побудоване нове. Мені зараз потрібно оформити запит в архів БТІ, де мені і дадуть відповідь на питання чи вписане старе приміщення і хто є власником нового. А далі вже, якщо дійсно це не наше приміщення, то чому немає документів - ми зараз взагалі не маємо ніякого документа. Аби спитати в БТІ, мені потрібно спочатку пройти реєстрацію у державному реєстрі підприємств, а потім як директор я зможу задавати якісь питання різним органам».

Новий директор готовий до випробувань і стверджує, що піар його не цікавить:
«Мене абсолютно не цікавить піар-компанія, яку проводять в парку. Я став директором підприємства, в розпорядженні якого є лише Акт про право користування землею, підписаний ще у 1993 році. І то в мене навіть не оригінал, а копія. І я, як директор , і власники цього підприємства, в даному випадку громада в особі Кіровської ради, мають право знати, чому в нас є 42 га землі, які не приносять прибуток.
В мене є копії звітів за 2009-2012 роки, що подавалися до податкової підприємством, у яких зазначено, що прибутків на підприємстві не було».

Такий стан справ Олександра Кухаренка не лякає. Запевняє, що зустріч і спілкування з колишнім директором підприємства обов’язково відбудеться, нехай і не сьогодні:

«Звісно буду спілкуватися, він же якось має передати справи, але наразі він зайнятий-його запрошували на ток-шоу "Ми", він не зміг прийти, сьогодні сесія міської ради...»

Чому Бєлов забов’язаний ходити на телевізійні шоу, новий директор не уточнив.

Проте для себе першочергові завдання Олександр Кухаренко вже визначив:

«Точно можу сказати, що ніяких торгових центрів на території, як говорять, не буде. І парк не закриють. Наразі єдина мета зрозуміти де чиє, а потім можна щось робити. Щоб щось планувати на майбутнє, потрібно хоча б знати, яка площа в твоєму розпорядженні.

В першу чергу хотілося б звісно довести до логічного кінця починання і включити парк до природно-заповідного фонду, щоб дійсно не зміг там ніхто побудувати ні супермаркет, ні торговий центр. Зробити так, щоб парк залишився парком назавжди - це основне. А з розважального, думаю варто все ж таки пошукати інвесторів, які б побудували там давно обіцяний і очікуваний аквапарк. У наших реаліях це абсолютно не складно і не на стільки затратно, як про це говориться. Хотілося б розширити площу безкоштовних майданчиків для малих дітей, бо основна категорія - молодіжна - для неї все зроблено, а для малечі та пенсіонерів?!»

Інформацію про те, що директора на підприємстві звільнили нібито задля того, щоб роздерибанити землі, новий директор спростовує, принаймні зі своєї сторони.
«Так, директор має право підписувати документи на відчуження земель. Але це комунальне підприємство, такі рішення по відчуженню будь-якого майна мають бути затверджені на сесіях. Я на себе таку відповідальність, навіть якби можна було таке робити, не взяв би».

Генеральний директор корпорації «XXI століття» Лариса Онул розповіла «Гречці», що кому належить і про своє ставлення до дій влади.

 Кіровоград. Інформаційний портал

«Приміщення адмінбудівлі не являється комунальною власністю «Парку культури та відпочинку ім. 50 років Жовтня», а належить корпорації «XXI століття».
Рішення стосовно комунального майна приймає тільки громада, - переконана Лариса Онул. - Якщо у виконкомі думають, що вони нею і є, то пан Рацул дуже помиляється, адже він в одній особі не може бути громадою. Регіонали підставили тих людей, які голосували на виконкомі, оскільки це є не легітимно і не законно.

До Кухаренка у мене немає жодних претензій, адже він жертва обставин і він постраждає, а не ті, хто голосував за його призначення», - підсумовує гендиректор корпорації.

 Кіровоград. Інформаційний портал

 Поспілкуватися ж з екс-директором комунального підприємства Віталієм Бєловим «Гречці» не вдалося, оскільки він перебуває на лікарняному. Проте за нашими даними, рішення про звільнення він ще не отримував.

«Гречка» слідкуватиме за «парковою» історією й надалі.

Світлана Дубина, Валерій Лебідь
Фото: Валерій Лебідь, «Новини Кіровоградщини»

 

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
+6 # Сергей 20.09.2013, 17:23
Ларин самый главный бандит в области , создал мафию , перенес бандитско- донецкие устои к нам , получает деньги со всего что шевелится - в Европе его бы посадили на пожизненное наказание, у нас он херой!
Цитата
 
 
+7 # пінокіо 20.09.2013, 16:09
и коню понятно, что на дендропарк совершена рейдерская атака. или вы не знаете, что все в стране должно принадлежать регионалам? было бы что-нибудь хорошее, а повод уволить директора - они долго придумывать не будут. как это так: в Кировограде находится один из лучших парков Украины и он еще не в липких руках регионалов? или у нас в области не Ларин хозяин?
Цитата
 
 
+6 # Сергей 20.09.2013, 15:00
Если бы Онула предприятия не платили за землю в дендропарке , то его бы закрыли на второй день
Цитата
 
 
+5 # Тетяна Колісник 20.09.2013, 14:26
Ага-ага. Три роки не питали ні про що, мовчали, а тут за декілька місяців і звільнили вже - тихо, по-домашньому. Не в папірцях тут справа,ох не в папірцях.
Цитата
 
 
0 # пінокіо 20.09.2013, 14:04
а за зарплату директору дендропарка в 400 грн. т.е. меньше прожиточного миниума кто должен отвечать Рацул или сессия, в смысле кто ее утверждал и почему ее вовремя не проиндексировал и. что-то в Кировской райраде такой несусветный бардак похоже творится. а они хотят тихонечко самоликвидирова ться не отчитавшись перед громадой, получается? и а там чье большинство - оппозиции или регионалов с коммунистами?
Цитата
 
 
+1 # пінокіо 20.09.2013, 13:22
ситуация проще пропаренной репы. у регионалов все как как всегда задом наоборот кверху. а все должно идти наоборот снизу. т.е. на сессии Кировоской райрады депутаты должны были принять следующее решение: директорам всех коммунальных предприятий района в связи с ликвидацией рады в такой-то срок до такого-то такого отчитаться перед исполкомом. и вывесить график. а так все выглядит таком образом, что Ларин дал вказивку Николаенко, а тот передал ее Рацулу наехать на дендропарк. но общественость района хочет знать что творится и на др. коммунальных предприятиях. где можно почерпнуть соответствующую информацию? почему Рацул ее скрывает? темный лес на курьих ножках получается.
Цитата
 
 
+6 # Ірина 20.09.2013, 12:54
Новоспечений "директор" хоч би дізнався трохи інформацію, перш ніж такі безглузді коментарі давати... Він, певно не знає, що для малечі щоденно проводяться безкоштовні майстер-класи, дитячі свята щонеділі, куди запрошуються різноманітні клоуни, ілюзіоністи, проходять дитячі квести і все це далеко не за рахунок адмінресурсу, як, наприклад, у Ковалівському парку. Не знає він і про існування клубу пенсіонерів, де для людей похилого віку тричі на тиждень проводяться танці, кожного вітають з Днем народження та всіма святами...
Каже, піаритися не хоче... Чому тоді прийшов до парку з десятком журналістів, які швиденько викинули його фізіономію в інтернет...
Цитата
 
 
-1 # Kotya 20.09.2013, 12:25
В саме серце вразила репліка Лариси Онул про те що громада має вирішувати, що робити із комунальною власністю. А хіба в громади питали, коли Бєлову той парк на тарілочці подавали? Нащо з себе таких дурнів клеїти?
Цитата
 
 
0 # Енот 20.09.2013, 10:10
М-да, как были бандитами Онулы, так и остались... А по поводу парка - вопрос в коммунальном предприятии , а не в Дендропарке. И харе манипулировать, особенно сбором подписей. Пусть Онул арендует и , главное, платит кировоградцам за аренду, а не в тупую загребает бабло и ни черта не платит народу. Я уже не говорю о долгах по зарплате и ее количестве. Ну, а приспешников Онула надо предупредить: Коля-кидала. И кидала со стажем. Так было при строительстве театра, так было при строительстве перинаталки, так было со "Звездой" так будет во всем. А Дендропарк был, есть и будет ,никуда он не денется, если Коля, конечно, еще с пяток ресторанов не вбухает-))))
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити