Суспільство

Громадська рада Кропивницького підтримала звернення до уряду про відміну тарифу на розподіл газу

. 4076

У Кропивницькому ініціювали депутатське звернення про відміну тарифу на розподіл газу, який ввели з початку 2020 року. Адже споживачі газу тепер отримують дві платіжки: за газ та його транспортування.

gr

Як депутатське, так і Громадської ради звернення про відміну тарифу на розподіл газу розглянули сьогодні, 6 лютого, під час засідання правління Громадської ради при міськвиконкомі.

Члени правління Громадської ради підтримали груповий депутатський запит, а також звернення від міськради до Кабміну, від Громадської ради до прем'єр-міністра, міського голови з приводу відміни тарифу на розподіл газу, а в разі невідміни встановити оренду плату за газорозподільні мережі на земельних ділянках громади.

За словами депутата міськради Олега Краснокутського, у разі невідміни постанови НКРЕКП про введення окремого тарифу на розподіл, варто ввести оренду за земельні ділянки, якими користується Нафтогаз під розміщення газових мереж у Кропивницькому та селищі Новому.

- Кошти з оренди мали б акумулюватися на окремому рахунки міської ради, як дотація малозабезпеченим на ті ж платіжки за комуналку, - озвучив ідею Олег Краснокутський.

Першочергове завдання - відмінити тариф, адже вразі навіть запровадження орендної плати, може зрости і тариф. У його структуру, як складову, НКРЕКП може внести оренду.

Члени правління Громадської ради називають цей тариф завуальованим підвищенням. І наводять приклади, коли платіжка за газ, все-таки збільшилася. Хоч і заявлялося раніше, що тариф лише виокремлений зі сплати на газ і сума не мала бути більшою.

- Вчора з дружиною підрахували, що на 10 гривень більше платимо, - каже один із членів Громадської ради.
- За квартиру, де ніхто не живе виставили 11 гривень, - каже інший.

За словами юриста, впровадження такого тарифу суперечить як деяким нормам законодавства, так і Кодексу газорозподільних мереж.

- Абонентська плата за газ навіть не передбачена законодавством,  - розповів юрист, член Громадської ради при ОДА Віталій Речиць. - Крім того, не зрозумілий алгоритм розрахунку цієї абонплати. А чи був опублікований типовий договір про розподіл газу для споживачів?

gr1

Нагадаємо, для абонентів "Кіровоградгаз" встановлено тариф на розподіл газу на перше півріччя в розмірі 1,02 грн/кубометр.

 gr2

Поширюйте

Коментуйте


Реклама