Суспільство

Кіровоградщина опинилася в лідерах за кількістю опорних шкіл

. 1473

 

Кіровоградська область у порівнянні з іншими регіонами має найбільшу кількість опорних шкіл - 76 опорних шкіл і 186 філій.

image copy

Про це повідомляє Кіровоградська облдержадміністрація з посиланням на рейтингові показники Кабміну.

Робота зі створення опорних шкіл на Кіровоградщині розпочалась у 2016 році. Першими такі заклади з’явились у Олександрівському, Голованівському та Новоархангельському районах. Цей процес сприяв скороченню мережі малокомплектних шкіл і створенню оптимальної мережі закладів загальної середньої освіти в області.

Як зазначають в ОДА, модернізація дала такі результати:
• середня наповнюваність класів на Кіровоградщині зросла з 13 учнів у 2015 році до 17 учнів у 2019 році;
• кількість учнів, які перебували на індивідуальній формі навчання, скоротилася з 1804 учнів у 2015 році до 448 учнів у 2019 році.
Комунальний заклад «Олександрівське навчально-виховне об'єднання № 1» Олександрівської районної ради – один із прикладів успішної реалізації освітньої реформи. До складу НВО увійшло п'ять структурних підрозділів:
• одна опорна школа – Олександрівська загальноосвітня школа I-III ступенів № 1;
• чотири філії – Староосотська, Олександрівська, Новоосотська та Триліська.

З 2016 року до 2020 року кількість учнів у НВО зросла від 831 до 912 школярів. При цьому у 2019 році заклад зайняв 18 місце із 221 шкіл області за результатами середнього балу ЗНО.

Довідково: на базі опорних або центральних шкіл навчаються діти з найближчих сіл і містечок. Школярів підвозять до освітнього закладу автобусами. У кожній опорній школі є сучасні кабінети фізики та хімії, лабораторії, комп'ютерний клас, мультимедійне обладнання, Wi-Fi і оновлена бібліотека. Крім цього, опорні школи мають додаткову державну підтримку на модернізацію та створення нового освітнього процесу.

Фото з вільних джерел

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама