Суспільство

Медичний бюджет Кропивницького: на що витратять понад 100 мільйонів

. 1230

 

У 2020 році медичний бюджет Кропивницького складатиме 107, 2 млн грн.

likuvalni zakladi rivnenshchini yaki shche ne ukla20180625 5006

Як повідомляє управління охорони здоров’я міськради Кропивницького, медичний бюджет міста цьогоріч це медична субвенція з державного бюджету (46,6 млн грн), цільові кошти з обласного бюджету (3,8 млн грн), кошти з міського бюджету (56,2 млн грн).

Зокрема, 46,6 млн грн у держбюджеті передбачено на виплату зарплати медпрацівникам другої ланки у І кварталі 2020 року, адже з 1 квітня розпочинається наступний етап медичної реформи. З 1 квітня вторинна і третинна ланка почнуть працювати за новим принципом - без субвенцій, але з коштами, які «ходитимуть за пацієнтом».

Кошти обласного бюджету будуть спрямовані на фінансування потреб хворих із нирковою недостатністю та цукровими/нецукровими діабетами - 2 млн грн та 1,8 млн грн відповідно.

Натомість до повноважень місцевого самоврядування належить управління закладами охорони здоров’я, організація їх матеріально-технічного та фінансового забезпечення, організація медичного обслуговування та харчування в комунальних оздоровчих закладах, забезпечення доступності і безоплатності медичного обслуговування на відповідній території, а також розвиток усіх видів медичного обслуговування, зокрема – мережі закладів охорони здоров’я та сприяння підготовці й підвищенню кваліфікації спеціалістів.

Більш детально про те, куди спрямують основні видатки міського бюджету дивіться на інфографіці:

1581590275 byudzhet medicini 2020

Нагадаємо, нещодавно обговорювали проблеми, з якими зіштовхнеться Кропивницький в рамках реалізації другого етапу медреформи.

Фото з вільних джерел

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама