Суспільство

У Кропивницькому оновлять правила обрізки дерев

. 2403

У місті з’являться нові правила обрізки дерев.  20 лютого робоча група міськради затвердила проєкт правил обрізки дерев у Кропивницькому. Омолоджувальна обрізка дерев буде під забороною.

 obriz

Про це повідомляє міська рада Кропивницького.

Проєкт нових правил містить 21 пункт, важливим з яких є заборона омолоджувальної обрізки, під час якої видаляються всі гілки за один раз. Про що неодноразово наголошували екоактивісти міста. Також при обрізці дерев не можна буде зрізати більше 30% крони дерева і при цьому обов’язково доведеться враховувати побажання мешканців міста, які звертаються з проханням про видалення сухих та аварійних гілок.

Під час останнього засідання члени робочої групи внесли зміни до окремих пунктів проєкту правил обрізування зелених насаджень. Так, всі дерева із раннім сокорухом будуть обрізатись восени, після його припинення, а ось аварійні дерева можна обрізати незалежно від пори року. Крім того, правила передбачають покарання порушників згідно з чинним законодавством. Погоджений проєкт розроблених правил ляже в основу майбутнього регуляторного акта. Юридичному управлінню доручили опрацювати механізм, яким чином нові правила можна оперативно ввести в дію.

- Нарешті ми дійшли згоди і визначили єдині правила обрізки дерев. Але це лише половина справи. Тепер ці правила треба перевірити у дії, а саме: фахівці, екоактивісти повинні їхати у мікрорайони і разом із місцевими мешканцями оглядати проблемні дерева. І разом вирішувати їхню долю - обрізати, не обрізати, чи взагалі демонтувати, - каже секретар міськради Андрій Табалов, який долучився до засідання. - Я пропоную наступного тижня робочій групі виїхати на локацію з проблемними деревами по вулиці Добровольського. Місцеві жителі мені неодноразово скаржились, що ці старі дерева будь-якої миті можуть впасти або їм на голову, або на будинок, тому я особисто візьму участь в обстеженні.

Крім того, він розповів, що місту потрібен перспективний план озеленення.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама