Суспільство

На Кіровоградщині конфлікт між очільницею села та фермером може паралізувати роботу сільради? (ОНОВЛЕНО)

. 14225

 

Наразі триває чергова спроба вилучити за ухвалою суду документи Малотимошівської сільської ради Новоукраїнського району в рамках розслідування кримінального провадження. Як розповіла “Гречці” сільська голова Алла Поліщук, це паралізує роботу сільської ради.

 1c7a341 stevanovicigor depositphotos1320

Фото з вільних джерел

- Ухвала суду не відповідає закону, нормам. Крім того, в ухвалі суду написано, що вона не підлягає оскарженню, - каже Алла Поліщук. - Нашу сторону не запросили до суду, не повідомили, що відбувається досудове розслідування. Ми маємо право оскаржити ухвалу лише після того, як її виконаємо. А те, що ми її виконаємо звичайно блокуватиме роботу сільської ради. Вона призупинить нашу фінансову діяльність. Приміром, не зможемо виплачувати двом водіям шкільних автобусів зарплату, купувати пальне для цих автобусів, оплачувати вуличне освітлення. Ми ж не знаємо скільки триватимуть слідчі дії: рік, два, три.

Мовиться про ухвалу суду в рамках розслідування кримінального провадження з приводу того, що сільська рада надала дозвіл на розчистку узбіччя від сухостою, що нанесло збиток державі.

- Хоча в мене є свідчення виконкому, де все законно, - каже пані Поліщук.

Однак, за словами Алли Поліщук, справа повністю замовна. Каже ще минулого тижня хотіли вилучити документи, однак вона була проти, адже навіть понятих привезли слідчі з собою.

- У нас сільська рада на 700 осіб, чому це треба з собою привозити понятих? - каже сільська голова. - У нас геть немає довіри до поліції. Адже два роки триває розслідування крадіжки відеокамер, хоча ми знаємо, хто це зробив - наш місцевий фермер.

Документи мали вилучати ще вчора, 20 лютого, однак за словами сільської голови, цього не зробили, бо була преса. Крім того, зібралося близько 200 осіб - фермери, пенсіонери, атовці. Сьогодні ж, 21 лютого, кажуть останній день виконання ухвали.

- Якщо документи сьогодні не вилучать, то будуть звертатися до суду з новим клопотанням, -розповідає начальник Новоукраїнського відділу поліції Ігор Матвійчук.

Крім того, він заперечує, що вилучення документів паралізує роботу сільради.

Перелік документів, які мають вилучити для експертизи:

87397075 181609863133215 2868305891868803072 n

87358904 2719816021441999 5326260373370699776 n

- Що ж заблокує? Нам потрібно документи вивчити, направити на експертизу. Якби сільська голова надала їх нам за листом, який ми напрвляли ще в жовтні торік, то можливо вже давно ці документи їй повернули. І сільська рада не те, що не була заблоковано ми б її і не блокували, - каже Ігор Матвійчук. - Не було жодної відповіді: чи надасть вона нам документи чи не надасть. Ми ж не витребовуємо документи без яких прям зупиниться робота сільської ради. Якщо ніхто не перешкоджатиме, як це робиться наразі, то експертиза могла б відбутися протягом тижня.

До речі, розслідування розпочате за зверненням місцевого фермера. У нього з сільською головою вже не перший рік тривають конфлікти.

Про це підтверджують і в поліції району.

- До нас надходили заяви від однієї й іншої сторін. Була внесена інформація до ЄРДР. Навіть деякі кримінальні провадження направлено до суду. Одне кримінальне провадження відносно спричинення тілесних ушкоджень фермером Б. (мовиться про побиття землевпорядниці сільради, - ред.). А інші провадження ми розслідуємо. По ним рішень ще немає, - розповів Ігор Матвійчук.

До речі, згідно з цією ж ухвалою суду фермер звернувся із заявою до поліції, що ніби сільська рада витрачає державні кошти не за призначенням.

- Але в нас відбулася вже не одна службова перевірка по його заявах. Однак жодних правопорушень у нас не знайшли, - зауважила пані Поліщук. - А звернувся він із цією заявою до поліції після того, як він ухилявся від сплати податків. Звичайно він матиме неприязні стосунки. А чому йому любити мене чи зелевпорядника, інших фермерів чи взагалі людей?

А от зі сплати штрафу фермером, каже сільська голова, в громаді облаштували вуличне освітлення.

Наразі, за словами дружини фермера - Ганни Болсуновської, їх родина потерпає від інформації у ЗМІ стосовно цього конфлікту. Вона заперечує всі звинувачення в їх сторону. І каже, що сільська голова працює на публіку.

- У її словах жодної правди немає. Вона звикла працювати на публіку, - розповідає Ганна Болсуновська. - Зайдіть на 36 сесію Помічнянської міської ради, де вона розповідає, що в неї 2000 га землі при річному бюджеті 2,2 млн. Порахуйте 39 тисяч коштує один гектар на 12%, то виходить 9 мільйонів.

Крім того, дружина фермера розповідає, що не було ніякого рішення суду про сплату 250-тисячного штрафу, як і не було проведення світла по селі з того штрафу.

- Була планова перевірка і на цьому все, - каже Ганна Болсуновська. - Це була планова перевірка по нарахуванню прибуткового податку, ЄСВ, військового збору. При нарахуванні паїв голова фермерського господарства видає наказ, щоб надати людям допомогу. І замість людей фермерське господарство за рахунок своїх бюджетних асигнувань, прибутків, перерахувало за людей прибутковий податок. Оця сума, яку ми заплатили за людей і залишилася неоподаткованою. Податкова нам дорахувала та нарахувала штрафні санкції. 180 тисяч ми перерахували в бюджет. Але ці кошти їй не надійшли. Що вона розказує, що світло за ці кошти провела. Світло провели ще в 2014 році. Її там і близько не було.

А ще дружина фермера розповідає як чоловік допомагає громаді.

- У 2019 році голова фермерського господарства особисто перерахував 20 тисяч на районну лікарню для придбання ліжок для важкохворих. Вона не знає про те, що Болсуновський робив ремонти у місцевому ФАПі, закупив медичне обладнання, кушетки, поставив вікна, двері. Цього вона не знає, бо її там і близько не було.

А ще пані Ганна каже, що просили у сільської голови доступу до публічної інформації, проте не отримали відповіді.

- Ми їй взятку не дали, тому вона і роздула цей скандал, - зазначила пані Болсуновська. - Чому такий кіпіш підняла, якщо приїхали перевіряти державну установу? Чому всіх журналістів повідомили - якщо приїхали перевірити: є витрата бюджетних коштів чи немає. Чому якщо ми зверталися до неї надати доступ до публічної інформації - жодної відповіді?

Поширюйте

Коментуйте


Реклама