Суспільство

На Кіровоградщині 9 ОТГ матимуть профіцит освітньої субвенції

. 5522

Дев'ять ОТГ Кіровоградщини отримають таку субвенцію на освіту, що зможуть заплатити вчителям надбавки, або витратити гроші на модернізацію шкіл.

 

ad4958d6d0998579cc6221d13e469fb8

Експерт з питань освіти Програми "U-LEAD з Європою" Сергій Дятленко представив нові розрахунки Індексу фінансової спроможності шкільної освітньої мережі ОТГ на 2020 рік, який показує громадам, наскільки їх реальна мережа відповідає моделі, фінансування якої забезпечує держава.

Нагадаємо, минулі два роки, розподіл освітньої субвенції між місцевими бюджетами здійснюється на основі оновленої формули, що враховує багато показників, основними з яких є кількість учнів та особливості території (відсоток сільського населення та густина учнів на кв.км.). На їх основі для кожної громади визначено розрахункову наповнюваність класів (РНК), тобто прогноз, скільки в середньому має навчатися учнів у класах громади.

Відносна відповідність фактичної наповнюваності класів (ФНК) рдо розрахункової має забезпечувати достатнє фінансування оплати праці з нарахуваннями педагогічних працівників у загальноосвітніх навчальних закладах.

Якщо фактична наповнюваність перевищує розрахункову, то освітня система громади отримає можливості виплати надбавок та матеріального заохочення педагогічним працівникам. Окрім того, з’являються вільні кошти, які громада за результатами фінансового року зможе використати для модернізації та оновлення закладів освіти. За розрахунками експерта, такі можливості матиме Мар'янівська, Дмитрівська, Петрівська, Добровеличківська, Великоандрусівська, Піщанобрідська, Великосеверинівська, Приютівська, Смолінська ОТГ, де буде профіцит бюджету.

Недостатність освітньої субвенції для оплати праці виникає у випадку, коли фактична наповнюваність класів є значно нижчою за розрахункову. На Кіровоградщині така ситуація у Помічнянській, Соколівській, Катеринівській, Новопразькій, Ганнівській і Компаніївській ОТГ. У таких випадках органи місцевого самоврядування мають з власних надходжень місцевих бюджетів додавати кошти на оплату праці педагогічних працівників.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама