Сьогодні під будівлю телерадіокомпанії вийшли на підтримку UA: Кропивницький журналісти, громадські діячі, депутати, атовці, представники профспілок, працівники Суспільного.
За словами організаторів акції, дії керівництва НСТУ в результаті можуть призвести до повної ліквідації місцевого телебачення і радіо. Мовиться про плани обмежити виробництво власного контенту до години на добу для телебачення і півтори години для радіо.
- Час трансляції з 6 годин скорочується до 3,5 годин власного виробництва, - каже журналістка, очільниця комітету порятунку Суспільного в регіоні Олена Горобець.
Мовиться зокрема про закриття ранкового шоу, натомість пропонується міжрегіональний формат ранкового шоу. Однак, скільки часу буде виділено для Кропивницького і області - під питанням.
За словами Олени Горобець, київське керівництво запевняє, що наразі не мовиться про скорочення, але є підстави недовіряти цьому.
Тому регіональна філія телерадіокомпанії ініціює діалог з цього приводу.
- Діалог, щоб нас почули. Ми бачимо ризики і хочемо, щоб їх почуло київське керівництво, - розповідає Олена Горобець.
Присутні виступили за роботу саме регіонального мовника і збереження регіонального контенту.
На акцію підтримки прийшли з плакатами: "Ні" - зменшенню регіонального мовлення!", "Ми проти централізації Суспільного", "Захистити Суспільне", "Суспільному регіонів потрібен власний контент".
Навіть принесли зів'ялі квіти, як символ можливого занепаду регіонального мовника.
Відзначимо, що подібні акції на підтримку регіонального мовлення відбулися вчора, 25 лютого, в інших містах: Миколаєві, Житомирі, Луцьку, Запоріжжі, Івано-Франківську, Рівному, Херсоні. Акцію в Кропивницькому перенесли у зв’язку з похоронами громадського діяча і волонтера Романа Бойка.
Організатори наголошують, що це попереджувальна акція, аби їх почули в столиці. Наразі регіональна філія розробила пропозиції збереження виробництва власного контенту. Також триває збір підписів усіх охочих на підтримку Суспільного. А на підтримку Суспільного у фейсбуці триває флешмоб #врятуй_регіональний_контент_суспільного. Прихильники регіональних філій під цим хештегом публікують на своїх сторінках короткі відео зі словами підтримки.
ОНОВЛЕНО. "Гречка" додає коментарі генпродюсерки та члена правління "Суспільного"
«Ми поважаємо кожного члена нашого колективу, маємо діалог і шукаємо конструктив у роботі. Ще раз зазначу, що підстав говорити про скорочення регіонального контенту нема. Зміниться принцип виробництва — філії більше працюватимуть спільно, підсилять одна одну. Ми виготовлятимемо міжрегіональні проєкти, спецпроєкти, спільне ранкове шоу, прямоефірний інформаційно-аналітичний контент. Крім цього, починає роботу окрема діджитал-команда UA: КРОПИВНИЦЬКИЙ», — сказала продюсерка Суспільного Кіровоградщини Олена Кваша.
У коментарі пресслужбі Суспільного Олена Кваша зазначила: «Ми так само контролюватимемо дотримання стандартів Суспільного у всіх матеріалах, незалежно від способу виробництва. Уже у березні буде оголошено конкурс проєктів для регіонального телебачення і радіо. Зараз змінюється медіаринок, змінюються очікування аудиторії від програм, а виробництво на аутсорсі може покращити якість, бо дозволить залучити кращу техніку, кращих експертів. Цього року Суспільне виділяє у 10 разів більше коштів на регіональний контент, ніж торік. Йдеться про 20 мільйонів гривень».
Член правління, відповідальний за адміністративно-господарський напрям і регіональний розвиток, Микола Чернотицький прокоментував акцію так: «Я вдячний усім, хто висловив свою підтримку регіональним Суспільним мовникам. Хочу запевнити, що ми робимо все, що в наших силах, аби зберегти й розширити регіональне мовлення, зробити Суспільне в кожному регіоні потужним медіа, якому довіряють, на яке зважають. Багато для цього вже зроблено. Минулого року ми показали приклад якісної незалежної журналістики під час передвиборчої кампанії. Наші новини стабільно отримують найвищі оцінки зовнішніх моніторингів. Але ми ще не отримали підтримки глядачів і слухачів. Це конкурентний ринок, де ми маємо вибороти увагу аудиторії. Тому нині ми зібрали досвід усіх регіонів за ці два роки, а також успішні західні моделі, озброїлися дослідженням уподобань нашої аудиторії і розробили інший підхід у виробництві контенту. Так, він потребуватиме змін від кожного з нас, але ми маємо достукатися до наших глядачів та слухачів і максимально ефективно використати бюджетні кошти. Останні пів року ми щомісяця збираємося з усіма менеджерами й продюсерами філій, щотижня ми зв’язуємося онлайн — аналізуємо, рахуємо, обговорюємо варіанти. У нас дуже мало часу, аби довести, що регіональне Суспільне — потрібне, важливе та варте бюджетного фінансування. Для цього ми зараз акумулюємо всі наявні ресурси. Маємо об’єднатися для нашої аудиторії».
- У Кропивницькому замість торгівельного комплексу під житловим будинком збудували автомийку
- У Кропивницькому відбудеться перший обласний форум ветеранів
Щоб дізнаватись новини першими підписуйтесь на нас у
Поширюйте
Коментуйте