Суспільство

У Кропивницькому дітям, які повернулися з Італії влаштували домашній карантин

. 5367

 

У школи та гуртки не пускають 19 учнів-дзюдоїстів, які минулих вихідних були на міжнародних змаганнях в Італії. Заборонили навчання також їхнім братам і сестрам.

8bcdc22607836f793eabb9c13de97350

Фото meteoprog.ua

Про це повідомляє “ТСН”.

Карантин для цих дітей оголосили до 10 березня, у зв’язку з пересторогою ймовірного поширення коронавірусу. Батьки спортсменів натомість обурюються і вважають, що це дискримінація.

"Зі шкіл почалися інтенсивні дзвінки з вимогою не вести дітей-учасників цих змагань в школу. Не вести їх братів і сестер. Причина всієї цієї справи - коронавірус", - каже батько одного зі спортсменів.

Батькам телефонували зі шкіл, а туди розіслали листи від управління освіти.

"У зв‘язку із поверненням з Італії групи дітей, учасників змагань з дзюдо зобов‘язуємо вас забезпечити карантинні заходи для цих дітей та дітей, які знаходяться у сімейному з ними контакті, організувати дистанційне навчання до 10.03.2020", - йдеться у повідомленні.

"Як контролювати стан здоров‘я ізольованих дітей, ніхто не пояснив, скаржаться батьки. "Подзвонила лікареві, з яким ми підписали договір. Сказав мені, що інструкцій немає, тестів немає. Питаю: як же ви взагалі можете діагностувати, якщо моя дитина захворіла? Ну, напевно, на око", - розказує мати дзюдоїста.

У міськраді запевняють, що рішення ізолювати дітей ухвалив штаб з протидії розповсюдженню інфекції з огляду на складну епідситуацію в Італії.

"Щоб запобігти розповсюдженню епідпроцесу, не допустити ввезення коронавірусу в наше місто, запровадили такі запобіжні заходи. Утриматися від відвідування організованих колективів, спілкування з друзями, з родичами для того, щоб поспостерігати за станом здоров'я", - каже начальниця управління охорони здоров'я Кропивницького Оксана Макарук.

Експерти стверджують, що це лише імітація карантину, яка порушує права людини. Від розповсюдження хвороби таке рішення не захистить.

"Якщо є дійсно загроза, що ці діти були в контакті з хворими дітьми, то треба було зробити, як зробили в Нових Санжарах, обсервацію, помістити під цілодобовий нагляд медиків. Інакше це просто профанація карантину. Немає права, немає жодних підстав, щоб дитину не пускати в школу",- пояснила експертка Інга Дуднік.

Батьки також дізналися, що із 200 українських дітей, які брали участь в тих змаганнях, на карантині опинилися лише 19 кропивничан. Юні спортсмени в інших містах спокійно відвідують школи і гуртки.

Сюжет колег дивіться з 22:54.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама