Кіровоградські МНСники розповіли, чому закривають три торгівельних заклади Онула

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 3401

Кіровоградські рятувальники пояснили, чому управління ДСНС області закриває три (!!!) торгівельних заклади, до яких має стосунок екс-регіонал Микола Онул. В якому стані знаходяться інші ринки міста і чи відповідають вони протипожежним нормам і чому обрали саме "об'єкти Онула", в повідомленні не йдеться. Можливо, це просто співпадіння.

 

Відповідно до річного плану-графіку перевірок об’єктів, у квітні 2012 року територіальним органом державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки у м. Кіровограді було здійснено перевірку магазину ТОВ «Композиція» та ТОВ «Екселент-Техно», який побудовано в обласному центрі по вул. Преображенській (біля універмагу «Дитячий світ»). За результатами проведеного обстеження зазначеного об’єкта були виявлені наступні недоліки:

1)   у зовнішніх стінах та сходових клітинах не відчиняються світлові прорізи, площею не менше як 1,2 кв. м. (зазначений недолік перешкоджає швидкій та безпечній евакуації людей у разі виникнення пожежі);

2)   третій поверх будівлі не виділено у протипожежний відсік шляхом встановлення у сходових клітинах сертифікованих протипожежних дверей (дане порушення сприятиме поширенню вогню та перешкодить безпечній евакуації);

3)   не проведено монтаж та не введено в дію систему внутрішнього протипожежного водогону будівлі (не дозволить ліквідувати можливе загорання на початковій стадії та ускладнить дії пожежно-рятувальних підрозділів);

4)   не здійснено вогнезахист металевих елементів будівлі (колони, балки перекриття, сходи тощо) (відсутність вогнезахисного покриття на металевих конструкціях призведе до їх передчасної деформації та руйнації внаслідок дії високої температури полум’я та продуктів згорання);

5)   будівлю не забезпечено сертифікованими первинними засобами пожежогасіння згідно норм належності (не дозволить ліквідувати можливе загорання на початковій стадії).

Усунення зазначених протипожежних недоліків пропонувалось відповідними приписами з 2011 року.
З урахуванням викладеного, з метою запобігання виникненню небезпечної події, що може призвести до травмування або загибелі значної кількості людей, 4 травня 2012 року територіальним органом державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки у Кіровоградській області було винесено постанову про застосування запобіжних заходів по вищезазначеному магазину ТОВ «Композиція» та ТОВ «Екселент-Техно».

Враховуючи звернення та запевнення керівництва зазначеного об’єкта, Управлінням ДСНС п’ять разів приймались рішення (20.06.2012, 25.07.2012, 06.11.2012, 10.01.2013 та 20.05.2013) про призупинення дії постанови та надання терміну на усунення перелічених недоліків.

З огляду на те, що протягом тривалого часу не вжито вичерпних заходів щодо приведення будівлі магазину у пожежобезпечний стан, 9 серпня 2013 року У ДСНС України в області відмовило у призупиненні постанови.

Станом на 23 вересня п.р. невиконаними залишаються 1, 2 та 3 пункти вищезазначеного переліку недоліків, вказаних у відповідній постанові.

У лютому 2013 року низка порушень, які можуть призвести до виникнення пожежі, перешкоджати її гасінню та евакуації людей, була виявлена при перевірці ринку «Європейський» та торговельного комплексу «Полоса» товариства з обмеженою відповідальністю «XXI-ВІК», розташованих у м. Кіровограді, а саме:


Ринок «Європейський»:
1)   торгівельні кіоски розміщено на шляхах евакуації, які зменшують нормативну ширину проходів та не відображені в затвердженій схемі розміщення торговельних рядів;

2)   не забезпечено рух відвідувачів територією ринку проходами, рівним покриттям без порогів та інших виступів;

3)   територію не забезпечено сертифікованими первинними засобами пожежогасіння згідно з нормами належності.


Торговельний комплекс «Полоса»:

1)   приміщення комплексу не обладнано сертифікованою системою пожежної сигналізації з наступним укладанням угоди на її технічне обслуговування з організацією, яка має відповідну ліцензію, та виводом сигналу від приймально-контрольного приладу установки автоматичної на пульт централізованого спостереження;

2)   радіатори системи опалення в сходових клітках не встановлено на висоті не менше 2,2 м від поверхні проступів маршів та сходових площадок;

3)   не виконано замір опору ізоляції електромережі та електроустановок.
З огляду на значну кількість людей, яка щоденно перебуває на зазначених торговельних підприємствах, та наявні протипожежні недоліки,

У ДСНС України в області було прийнято рішення про винесення постанов про застосування запобіжних заходів від 27.02.2013 (по ринку «Європейський») та від 01.03.2013 (по торговельному комплексу «Полоса»).

Враховуючи листи та запевнення керівництва, по обох зазначених об’єктах У ДСНС України в області двічі (28.03.2013 та 20.05.2013) призупинялась дія постанов та надавався термін для усунення протипожежних недоліків.


З огляду на тривале невиконання протипожежних заходів, Управління 12 вересня п.р. відмовило у призупиненні постанови, винесеної по ринку «Європейський», а 9 серпня та 12 вересня п.р. – по торговельному комплексу «Полоса».

Станом на 23 вересня п.р. по ринку «Європейський» не усунуто недоліки, які створять перешкоди у разі необхідності евакуації людей під час виникнення небезпечної події, а саме:

1)   торгівельні кіоски розміщено на шляхах евакуації, які зменшують нормативну ширину проходів та не відображені в затвердженій схемі розміщення торговельних рядів;

2)   не забезпечено рух відвідувачів територією ринку проходами, рівним покриттям без порогів та інших виступів (виконано лише частково).

Станом на 23 вересня п.р. по торговельному комплексу «Полоса» не виконано захід, якій дозволить своєчасно виявити пожежу на початковій стадії до набуття нею значних розмірів:

1)   приміщення комплексу не обладнано сертифікованою системою пожежної сигналізації з наступним укладанням угоди на її технічне обслуговування з організацією, яка має відповідну ліцензію, та виводом сигналу від приймально-контрольного приладу установки автоматичної на пульт централізованого спостереження.

З урахуванням того, що протипожежні недоліки, зазначені у відповідних постановах про застосування запобіжних заходів, протягом тривалого часу не усуваються, а також з метою уникнення можливих конфліктних ситуацій, керівництво товариств з обмеженою відповідальністю «Композиція», «Екселент-Техно» та «XXI-ВІК» 12 серпня 2013 року було попереджено про приведення в дію вищезазначених постанов у разі невжиття вичерпних заходів щодо усунення наявних порушень у протипожежному захисті підпорядкованих об’єктів (магазин біля універмагу «Дитячий світ», ринок «Європейський» та торговельний центр «Полоса»).

Адміністрація зазначених об’єктів перешкоджає введенню постанови в дію, адже уникає зустрічі з представниками територіального органу державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки, незважаючи на те, що керівництво було письмово попереджено. У зв’язку з цим УДСНС в області готує позови до суду.
 
За матеріалами У ДСНС України у Кіровоградській області

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
+4 # Сергей 27.09.2013, 11:40
Опять Вы говорите не правду ( перинатальный центр сдали во время к приезду Януковича , как хотел Ларин ) и сдали его Онул и Шевчук .
Цитата
 
 
-4 # мимопроходил 27.09.2013, 08:42
Цитую Сергей:
Ерунду говорите Вы , в новостях об этом не пишут.

Вы хоть посмотрели ссылку перед тем как сказать, что в новостях не пишут?
А по поводу заслуг Шевчука - доктор был талантливый, а как руководитель... слишком уж много у меня знакомых работают в областной больнице и все говорят одно и то же... неприглядная картинка получается.
О заслугах же Ларисы ни ответить, ни парировать не готов (в отличие от многих - голословным болтуном быть не готов). Единственное, что знал весь город - что тот же перинатальный в горячке после Онула доделывал кто-то другой (и кстати почему-то успел, странно правда?).
Цитата
 
 
+1 # snaiper 27.09.2013, 09:59
Да,о мёртвых или хорошо...Но он у нас держал водоёмы и охрана травила собаками даже детей!Можете у Вьюна спросить.Да и сюжет был по ТВ.И это мы запомнили!
Цитата
 
 
+2 # Nestor 27.09.2013, 08:29
Вся это возня называеться просто - инвесторы геть отсюда! Ну какой нормальный человек будет вкладывать свои кровные в экономику горорда где в любой момент чинуши могут все забрать и разрушить? И вообще нафига что либо делать если все равно заберут или уничтожат? Я своими ушами слышал как господин Ларин превозносил Полосу как образец торгового комплекса. И что изменилось в иехнических условиях за эти пару лет? Только отношения у Ларина с Онулом! И этого достаточно чтобы лучшие проэкты местные похоронить?
Цитата
 
 
+5 # Сергей 26.09.2013, 23:27
Ерунду говорите Вы , в новостях об этом не пишут . По поводу перинатального центра , да подстава была , но от Ларина ( ему замандюрилось выслужится перед Януковичем и построить первым центр, но без проэкта , без техничной документации, в других областях на только проэкт уходило1,5 года, умные люди ему говорили так строить нельзя.... , но он не слушал)
Сегодня перинатальный центр существует благодаря двум людям- это покойный Шевчук ( которого Ларин и Шаталов довели) и Лариса Онул , которые своим профессионализм ом спасли задницу Ларина , а тот как всегда начал потом поливать грязью этих людей ( это у него очень хорошо всегда получалось..... .паскудить и травить людей )
Цитата
 
 
+3 # snaiper 26.09.2013, 22:45
А ведь всё просто:власти не следовало мешать Онулу заниматься делом,но выполнить предписания.А так...Ну будет он поддерживать УДАР,хотя лучше бы ""Свободу"..
Цитата
 
 
-3 # мимопроходил 26.09.2013, 22:03
Цитую Сергей:
Я смотрю ты не в теме , Онул за месяц до выборов вышел из партии Рыгыаналов потому что не мог мирится с беспределом который устроил Ларин и на этой почве у них был конфликт( Онул защищал кировоградских от донецких) больше двух лет( 2010-2012)

ну вобще-то за 11-ть дней (читать внимательно)
http://gre4ka.info/polityka/1163-20mykola-onul-v-znak-protestu-vyishov-iz-fraktsii-partii-rehioniv , чем конечно же успешно нагадил на финале компании регионалам. А вот по поводу защищал, то позволю себе усомнится: и донецкие оказались не так страшны как малевали, и Онулу почему-то тендеры местные доставались (например успешно заваленный им перинатальный - кста, говорят с этой "подставы" у них начались недоразуения с пресловутыми донецкими). Если уж Вас, сударь, Николай Ленидыч обязали адвокатом выступать здесь, будьте хотя бы последовательны - извольте перелопатить архив новостей, чтобы не говорить всякую ерунду.
Цитата
 
 
+3 # Сергей 26.09.2013, 21:38
Я смотрю ты не в теме , Онул за месяц до выборов вышел из партии Рыгыаналов потому что не мог мирится с беспределом который устроил Ларин и на этой почве у них был конфликт( Онул защищал кировоградских от донецких) больше двух лет( 2010-2012)
Цитата
 
 
-3 # мимопроходил 26.09.2013, 19:24
Цитую Сергей:
Я думаю ВСЕ , кроме ТЕБЯ одного !

Офигительно сомнительное утверждение! Чего стоит хотя бы выход Онула из ПР - весь город говорил о том, что его через пару дней сами регионалы выгоняют (там то ли рада, то ли конференция - что-то такое должно было происходить), и он демонстративно хлопает дверью. Почему-то раньше он не пытался выйти, а спонсировал активно...
Цитата
 
 
+4 # Сергей 26.09.2013, 12:51
Я думаю ВСЕ , кроме ТЕБЯ одного !
Цитата
 
 
-2 # мимопроходил 26.09.2013, 09:20
Цитую Сергей:
Сегодня Онул самый главный оппозиционер , единственный кто выступает в открытую против власти , наблюдая за ним уже целый год понял одно , он их не боится и самое главное - его не сломать!

Я!по!намать! А есть вобще хоть одна живая душа которая верит в то, что Онул по зову сердца взасос целуется в оппозицией (причем со всеми, а не только с ударом)? Платных писак и адвокотов в расчет не берем изначально.
Цитата
 
 
+3 # пінокіо 25.09.2013, 06:36
думаю через годик с хвостиком, когда Кличко станет Президентом Украины в ки-ки-ки МЧС нагрянет комплексная проверка из Киева. особое внимание будет уделено ихней документации: в частности - сколько предписаний выдано заводику модифицированны х маргаринов и той же гидросиле. и сколько из них спрямовано до суду. а потом переаттестация. ..
Цитата
 
 
+6 # пінокіо 24.09.2013, 17:20
а вообще же суть не в тех сертифицированн ых дверях и др. недоликах. а суть в том, что Онул пошел против регионалов. в открытую. но онный знал на что шел... Онулу за онное респект! а власти регионалов всеобщее презрение! люди, презирайте регионалов, бо воны того варти!
Цитата
 
 
+6 # пінокіо 24.09.2013, 16:53
- Товарищ младший сержант, вот Вам столб, придеритесь к нему, используя свои знания. - Это я мигом! Окопался, значит, чуждый нам элемент. Вверху провода - связи имеет. Объявление висит - спекуляцией занимается. И вообще гудит, стоит не на том месте. в связи с этим дозвольте поинтересоватьс я: а в ОДА стоят сертифицированн ые противопожарные двери? или в том же МЧС? и документ в ОДА и МЧС на то имеется? и в чьей папке? и переосвидетельс твование те ихние двери проходили. а колы саме? ой, не верится! ой, проверится!
Цитата
 
 
+11 # Сергей 24.09.2013, 16:52
Сегодня Онул самый главный оппозиционер , единственный кто выступает в открытую против власти , наблюдая за ним уже целый год понял одно , он их не боится и самое главное - его не сломать!
Цитата
 
 
+21 # Гражданин 24.09.2013, 16:02
А почему они не проверяют мойки и шиномонтажки, владельцами которых есть руководство МЧС? Или они, априори, не могут быть с нарушениями...? Ой, не верю...
Цитата
 
 
+6 # Геннадій Нікішов 24.09.2013, 16:52
Відповідь очевидна: бо!
Цитата
 
 
+19 # Надія Паливода 24.09.2013, 15:17
Цікаво, а ринок "Колгоспний", який знаходиться поруч, має ту саму ідеальну ширину проходів геть в усіх рядах? Мені чомусь здається, що в разі термінової евакуації відвідувачі сильно перечіпатимутьс я через продавців беляшів та шкарпеток.
Цитата
 
 
+8 # Геннадій Нікішов 24.09.2013, 16:58
Ринок Колгоспний в план перевірок не потрапив. А якщо в план не потрапив, то значить він горіть не буде. Ніколи. Горіть може тільки Європейський. Ще питання є?
Цитата
 
 
+13 # Геннадій Нікішов 24.09.2013, 15:03
В результаті постраждають підприємці, що в цих закладах працюють.
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити