файно

У багатоквартирних будинках Кропивницького встановлять загальні лічильники

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 11686

12 березня обласне комунальне виробниче підприємство “Дніпро-Кіровоград” опублікувало повідомлення про намір встановлення вузлів комерційного обліку у Кропивницькому.

537463

Тобто, вже найближчим часом розпочнеться процедура встановлення загальнобудинкових лічильників або ж пропозиції мешканцям встановити їх самотужки.

Нагадуємо, що це за повідомлення та що робити після ознайомлення з ним. Роз’яснення від підприємства:

Законодавча база

«Закон про комерційний облік», який набрав чинності ще 2 серпня 2017 року, передбачає, що у кожному багатоквартирному будинку, який обслуговує ОКВП «Дніпро – Кіровоград» як оператор зовнішніх інженерних мереж, повинен бути встановлений загальний лічильник. Підприємство мало встановити їх протягом півтора року з моменту набрання чинності цього закону.

Цього року Верховна Рада перенесла терміни встановлення лічильників, оскільки до цього часу водоканали не мали регламенту цієї процедури. Перехідні положення закону передбачають прийняття Кабінетом Міністрів низки підзаконних документів, які б роз’яснювали саму процедуру встановлення: яким чином, в якій формі інформувати споживачів, технічні вимоги тощо. На це Кабмін мав шість місяців з серпня 2017 року, натомість прийняв ці нормативні документи лише у жовтні 2018 року. Після цього водоканал отримав усі можливості до старту цієї роботи.

Як реагувати на повідомлення?

Згідно із законом, протягом двох місяців з моменту публікації на сайті споживачі повинні визначитись із порядком встановлення лічильника. Мешканці багатоквартирного будинку повинні скликати загальні збори, на які мають зібратися не менше 75 відсотків власників житлових площ. Ознайомитися з наміром ОКВП встановити загальнобудинковий лічильник, його вартістю та розміром щоквартальних виплат. Споживач сплачуватиме ці кошти протягом вказаного у повідомленні періоду.

Якщо протягом двох місяців споживачі визначились та їх все влаштовує, то потрібно написати на підприємство лист-погодження та підкріпити протокол зборів.

Якщо споживачам не підходить запропонований варіант і вони хочуть розробити проект та встановити лічильник самотужки, знову потрібно писати відповідний лист із прикріпленим протоколом зборів. У випадку самостійного встановлення термін на цю процедуру зростає з двох до чотирьох місяців. Якщо й за цей період роботи не будуть виконані, то вони автоматично перейдуть до компетенції водоканалу.

Якщо споживачі не визначились і не надіслали на підприємство жодних результатів щодо їхнього рішення, або протокол зборів складений неналежним чином, то через два місяці, згідно із законом, це вважається автоматичною згодою. В такому разі підприємство через два місяці подає лист до виконавчого комітету з проханням затвердити ці внески на своєму засіданні. І лише після того, як виконком це зробить, підприємство розпочне встановлення лічильників, антивандальних шаф, пломбування та взяття на облік, проведення подальшого обслуговування чи заміни цих приладів. Після цього споживачам почнуть нараховувати внески. Однак у законі є момент, відповідно до якого виконком матиме компетенцію профінансувати їх для людей.

Для чого ці лічильники?

«Дніпро – Кіровоград» є виробником послуги. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, а також «Закон України про житлово-комунальні послуги» визначили, що підприємство здійснює забір, підготовку та транзит води до врізу в будинок. Далі вже йтиме загальний лічильник, а за ним – розподіл водоспоживання між окремими квартирами: чи то за індивідуальними лічильниками, чи за кількістю мешканців, чи за житловою площею – це до травня 2020 року визначатимуть мешканці на загальних зборах.

Між показниками будинкового і квартирних лічильників завжди є різниця – небаланс. Навіть у тих будинках, де прилади обліку у 100 відсотках квартир. Наприклад, якщо у будинку 249 квартир і в середньому споживають по 10 кубометрів води, то виходить 2490 кубів споживання на місяць. А загальнобудинковий лічильник показує 2600 кубометрів. Різниця – 110.

Звідки вона виникає?

Перша причина – у побутових водолічильників точність класу «А». Переважна більшість їх встановлена вертикально, тому рахують вони грубо, з похибкою. Шістдесят літрів протікання через такий лічильник на годину не рахуються взагалі. Якщо лічильник встановити горизонтально, він вже рахуватиме з похибкою в 30 літрів на годину, та вже реагуватиме на найменший рух води. І якщо помножити 60 неврахованих літрів на 249 квартир, то виходить втрачених 14 кубометрів води на годину. А якщо в підвалі стоїть загальний лічильник, його похибка значно менша за вищевказану.

Друга причина – крадіжки. Багато споживачів використовують різні механізми для зупинки обліку води на лічильнику, або ж набирають ємності, пускаючи воду по краплині. Наприклад, у Знам’янці близько семи десятків багатоквартирних будинків. Їх ще 2004 року обладнали загальними лічильниками. Після повірки виявилося, що втрати по будинках коливалися від 15 до 40 відсотків. Частина – за рахунок неточностей лічильників, частина – через крадіжки, частина – через обидва цих фактори.

Як обраховуватиметься оплата різниці?

Якщо всі квартири обладнані індивідуальними лічильниками, то є затверджена Мінрегіоном методика розподілу різниці між їхніми та загальнобудинковими показниками. Якщо мешканці визначать ОКВП «Дніпро – Кіровоград» розподілювачем послуги водопостачання, то різниця обраховуватиметься пропорційно до споживання.

Наприклад, маємо різницю в 110 кубів і 249 квартир в цілому. Одна квартира спожила 10 кубометрів – це 0,3%. Цю цифру ділимо на показник загального лічильника – приміром, 2600 – і множимо на 110 кубів. Виходить, що замість 10 потрібно буде оплатити 10,4 кубометра. Інша квартира спожила 2 кубометри – вони діляться на 2600 і знову множаться на 110 – виходить 2,08 кубометра.

Раніше небаланс повинен був включатися в тариф, але НКРЕКП навіть не пропускала цей пункт під час його формування, а після прийняття «Закону про комерційний облік» водоканали взагалі позбавили права це робити. Виробник не повинен мотивувати людей не дурити лічильники. Будинок – це спільна власність його мешканців незалежно від форми власності – чи це ОСББ, чи ЖЕО.

Чи обов’язково встановлювати загальнобудинковий лічильник?

Відтепер новий «Закон про комерційний облік» передбачає відповідальність за невстановлення загальнобудинкових приладів обліку. Санкції застосують, якщо це не буде зроблено до 1 серпня 2020 року, тому вимоги закону для підприємства мають невідворотну дію.

 

G

Сподобалася стаття?

Реклама

Коментарі  

 
+7 # громадянин 19.03.2020, 16:38
А звільнити від своїх грабіжницьких тарифів на воду хоча б під час карантину, як зробила Франція для всіх громадян, вони не думають, чи тільки на цьому здирництві ще і нажитися, коли люди перебуваючи на карантині вдома потребують більше води.
Цитата
 
 
+7 # оглядач 19.03.2020, 16:11
так для цих крохоборів ніби і карантин не існує, їм конче потрібно щось там ніби робити зараз і відключати цілі райони від водопостачання, коли люди зараз на карантині вдома. Чи не шкідництво це проти громадян?!
Цитата
 
 
+8 # місцевий 18.03.2020, 19:43
"А кто владелец водоканала по вашему?"

А владельцы те мошенники, что в период прихватизации присвоили общественную собственность, при этом уничтожив все ранее снабжавшие город источники, как и "Холодные Ключи", а теперь устроили полный тарифный беспредел, как единственные монополисты. Но, местной власти это выгодно, т.к., она от такого мародёрского бизнеса получает и себе налоги, иначе бы давно прикрыла этот беспредел.
Цитата
 
 
+5 # місцевий 18.03.2020, 18:59
Як би ми тут не обурювалися, а ці монополісти все рівно тупо будуть робити свої шахрайські справи, бо це на руку владі, яка з їх прибутку отримує податки, інакше би давно припинили це неподобство.
Цитата
 
 
+2 # Читач 18.03.2020, 18:55
Цитую Читач:
Цитую влас:
Закон чистой води лоббистский. В пользу владельцев водоканалов. Водоканал сокращает свои траты на абонотделе, а тарифы всё растут.
Теперь если дом не собрал сумму по общему учёту, то воду на дом перекроют. Все будут без воды.
За разгильдяя-неплательщика и вора воды, заплатит честный порядочный
человек.
Хорошая логика


А кто владелец водоканалов по вашему?

шахраї, які привласнили його з суспільної власності через шахрайську прихватизацію, при цьому, знищивши всі інші джерела постачання води в місто, які забезпечували населення водою, як раніше з "Холодних ключей"
Цитата
 
 
+10 # Читач 18.03.2020, 18:50
Взагалі це все з цим водоканалом - суцільне шахрайство цинічного здирництва навіть з тим кредитом, на який ніхто їх не уповноважував, але вони його взяли, а тепер нахабно заклали в тарифи за рахунок споживчів, а не з власного прибутку компанії. За такою схемою - бери скільки завгодно, все рівно сплалять споживачі, а не той, хто бере. А тепер і з тими лічильниками, які вони повинні були ще до 2019 року встановити безкоштовно по попереднім нормам, а зараз і на цьому вирішили нажитися за рахунок споживачів навіть і без їх на це згоди, як і з кредитом. Суцільне безправ'я споживачів від дій нахабного монополіста.
Цитата
 
 
+4 # Сергій 14.03.2020, 16:10
"...то різниця обраховуватимет ься пропорційно до споживання." Таке правило стимулюватиме махлювання з квартирними лічильниками. Хто більше надурив - той менше платитиме і по власному лічильнику, і по розподілу. Чесні і порядні люди відчуватимуть себе оутсайдерами... Що стимулюватиме деградацію суспільства загалом... І відповідні наслідки... Така політика направлена на знищення держави.
Цитата
 
 
+6 # Читач 14.03.2020, 12:32
Цитую влас:
Закон чистой води лоббистский. В пользу владельцев водоканалов. Водоканал сокращает свои траты на абонотделе, а тарифы всё растут.
Теперь если дом не собрал сумму по общему учёту, то воду на дом перекроют. Все будут без воды.
За разгильдяя-неплательщика и вора воды, заплатит честный порядочный
человек.
Хорошая логика


А кто владелец водоканалов по вашему?
Цитата
 
 
+9 # влас 14.03.2020, 09:58
Закон чистой води лоббистский. В пользу владельцев водоканалов. Водоканал сокращает свои траты на абонотделе, а тарифы всё растут.
Теперь если дом не собрал сумму по общему учёту, то воду на дом перекроют. Все будут без воды.
За разгильдяя-непл ательщика и вора воды, заплатит честный порядочный
человек.
Хорошая логика
Цитата
 
 
+14 # Читач 13.03.2020, 16:05
Чудово, хтось щось може десь вкраде, а платити за це іншим, і постійно, за для забаганок монополістів на цьому, а де ж тоді правова держава, та самі основи права.
Цитата
 
 
+15 # Читач 13.03.2020, 13:07
Дякувати отій О.Бабак за такий антинародний закон про ЖКГ, який вона нахабно пропхала в Верховній Раді задля забаганок монополістів, що здирники зараз можуть все закладати задля власної втіхи, коли кожен повинен сплачувати лише за те, що отримав, а не те, що йому хтось припише за для власного збагачення.
Цитата
 

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити