Суспільство

Інклюзивна освіта у Кропивницькому: як студенти з інвалідністю навчаються в ПТУ (ВІДЕО)

. 3367

У Кропивницькому в одному з професійних технічних училищ студенти з інвалідністю тепер можуть здобувати знання зі своїми однолітками. Навчальні корпуси обладнали пандусами і намагаються створити всі умови, аби студенти з інвалідністю мали усе, що потрібно для ефективного навчання.

1292362 12077448

Як інформує телеканал новин «24», щомісяця студенти з інвалідністю отримують стипендії.

Однією з таких студенток є Наталка Макогон, яка навчається в училищі 1 рік, її спеціальність – бухгалтер. Коли дівчині було 7 років, вона пережила інсульт. Через хворобу відмовили ноги, тому Наталка 10 років навчалась за індивідуальною програмою вдома. Однак коли вирішила здобути технічну спеціальність – її не зараховував жоден заклад профтехосвіти

Єдиний навчальний заклад, у якому не відмовили дівчині – професійне училище №9. Там за невеликий термін навчальні корпуси обладнали пандусами. Заняття для студентів з інвалідністю проходять на першому поверсі. Є і виробничі майстерні, і комп'ютерні класи.

Також у училищі основам програмування навчається Володимир Барбаренко. Він розповів, що у рідній сільській школі йому було важко вчитись, адже не міг поладнати з однолітками, соромився інвалідності. В училищі ж освоївся одразу.

Наразі до училища студентів з інвалідністю приймають на базі 11-и класів. З нового навчального року в інклюзивні групи планують набирати і випускників 9-х класів.

Детальніше в сюжеті:

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама