Кіровоградські вчені виступили на підтримку харків’ян і Юрія Шевельова

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 838

24 вересня на засіданні кафедри української літератури КДПУ ім. В. Винниченка було розглянуте питання про вшанування пам’яті визначного українського славіста, літературознавця і мовознавця зі світовим ім’ям Юрія Шевельова (Шереха) з нагоди його 105-ї річниці від дня народження, що буде відзначатися в грудні.
Завідуючий кафедри, професор Григорій Клочек ознайомив усіх присутніх зі скандальною ситуацією, що склалася в Харкові навколо відкриття меморіальної дошки Юрію Шевельову на будинку, в якому мешкав видатний учений.
Професорсько-викладацький склад кафедри прийняв письмове звернення до Харківського міського голови Г. Кернеса з вимогою не ухвалювати 25 вересня на сесії Харківської міської ради рішення про демонтаж меморіальної дошки видатному вченому, уродженцю Харкова Юрію Шевельову.

Згодом до звернення кафедри приєдналися колеги з кафедр української мови та видавничої справи і редагування цього ж вишу.

Кіровоградські науковці звертаються з вимогою не допустити наруги над пам’яттю лауреата Шевченківської премії, видатного науковця зі світовим ім’ям, професора Гарвардського і Колумбійського університетів, члена НАН України (з 1991), президента УВАН, автора понад 900 наукових публікацій.

«Сьогоднішню гуманітарну науку складно уявити без праць визнаного вченого світового рівня Юрія Шевельова (Шереха). Він залишається одним із найбільш цитованих славістів ХХ століття у наукових дослідженнях. Ми віддаємо данину глибокої пошани цьому визначному вченому і закликаємо Харківську міську раду прислухатися до думки наукової спільноти і громадськості й не виносити на голосування сесії Харківської міської ради питання про демонтаж меморіальної дошки видатному вченому зі світовим ім’ям, аби не ганьбитися в очах української та світової громадськості» – йдеться у зверненні.

Звернення підписали:
Клочек Г.Д. – доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедрою української літератури КДПУ ім. В. Винниченка
Марко В.П. – доктор філологічних наук, професор
Ковтюх С.Л. – кандидат філологічних наук, професор, завідувач кафедрою української мови КДПУ ім. В. Винниченка
Ратушняк О.М. – кандидат педагогічних наук, ст. викладач
Таран О.І. – кандидат філологічних наук, доцент
Буряк О.Ф. – кандидат філологічних наук, доцент
Зубак Л.О. – кандидат філологічних наук, доцент
Гольник О.О. – кандидат філологічних наук, доцент
Лаврусенко М.І. – кандидат філологічних наук, доцент
Цепа О.В. – кандидат філологічних наук, ст. викладач
Круть І.Ю. – кандидат філологічних наук, доцент
Бондар В.В. – голова Кіровоградської обласної організації Національної спілки письменників, доцент кафедри видавничої справи і редагування

Текст звернення було надіслано того ж дня, 24 вересня, на поштову та електронну адресу Харківського міського голови Геннадія Кернеса, а також оприлюднене через інтернет-ресурси.

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
0 # ое 25.09.2013, 15:03
завідувач кафедрИ - завідуючий кафедрОЮ. А не авпаки. Причому другий варіант рідковживаний.
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити