Суспільство

Мешканка Макіївки, яку намагались завербувати терористи, втекла на Кіровоградщину (ВІДЕО)

. 3808

 Контррозвідники СБУ на Кіровоградщині викрили спробу залучення мешканки Макіївки Донецької області на користь спецслужбі незаконного збройного формування «ДНР».

 SBU

Як повідомляє пресслужба відомства, дівчина була незаконно затримана представниками так званої «МДБ ДНР» за нібито нелегальні валютні операції. Через психологічний тиск, залякування та погрози кримінального переслідування зловмисники змусили жінку погодитись на конфіденційне співробітництво для збору розвідувальної інформації про підрозділи Збройних Сил України, які дислоковані на підконтрольній українській владі території Донеччини.

У зв’язку із неможливістю збору необхідної інформації для терористів та побоюючись незаконного позбавлення волі, українська громадянка робила кілька спроб покинути тимчасово окуповану територію Донецької області. Після вдалого перетину лінії розмежування у листопаді минулого року вона дісталася до одного із райцентрів Кіровоградщини, де проживає по теперішній час.

 

 

Дівчина розповіла СБУ про обставини свого вербування і поставлені розвідувальні завдання.
У ході перевірки було встановлено, що українська громадянка не виконувала злочинних завдань на користь терористичної організації. За матеріалами слідчих СБУ рішенням суду жінку звільнено від кримінальної відповідальності.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама