Підвези медика, Кропивницький: як запрацювала ініціатива небайдужих
За кілька днів спільнота у вайбері “Підвези медика, Кропивницький” зросла до понад 2350 учасників.
Тоді, як у рамках карантинних заходів проти поширення коронавірусу відмінили приміські маршрути, а в міському громадському транспорті можна їздити не більше 10 пасажирам, кропивничанин вирішив створити спільноту, за допомогою якої мали б змогу сконтактувати водії та медики, яким необхідно добиратися на роботу.
Такі спільноти діють в різних міста України. Однак, як працює спільнота в Кропивницькому “Гречці” розповів ініціатор “Підвези медика, Кропивницький” (за посиланням), економіст за освітою Артур Арутюнян.
– Ідея така виникла: чому б не допомогти і не підвозити медиків. Поки ситуація більш-менш, але з досвіду інших країн – медики всім потрібні будуть. І вони потрібні бути вчасно і на роботі, і вдома, і на відпочинку. Напевне, це мінімум, який ми для них робимо: підвіз на роботу і з роботи, – каже пан Артур. – Це підвіз попутно. Однак у спільноті є такі водії, які спеціально їдуть через все місто, аби відвезти медика. І це все безкоштовно.
У спільноті медики і навіть фармацевти залишають повідомлення, коли і на котру їм треба бути на роботі, або коли вони повертаються з роботи. Водії також пишуть, коли можуть взяти пасажирів, обмінюються контактами.
Однак, якщо хтось з медиків не в спільноті, або ж не матиме доступу до інтернету, для того, щоб вас підвезли одягніть жовту стрічку на праву руку, або пов’яжіть на сумку і чекайте не на зупинці, а десь поблизу. Таку розпізнавальну ідею з жовтими пов’язками запозичили в Полтаві, пояснює Артур Арутюнян. Однак послугою підвозу можуть скористатися лише медики, провізори і згодом ті, хто займається пошивом масок, або їх продає.
– Не задля реклами, а щоб знати, де можна купити такі маски, де шиють, і де, їх вдосталь, – зазначає пан Артур про ідею підвозити працівників підприємств, цехів з пошиву масок.
До речі, один із адміністраторів спільноти закупив жовті стрічки і розвіз по деяким лікарням міста, аби їх могли розібрати медпрацівники.
Адже вже були випадки, коли БЕЗКОШТОВНИМ підвозом скористалася дівчина, яка просто поспішала на манікюр.
– Є вже випадки і шахрайства. Дівчині терміново потрібен був манікюр, – розповів пан Артур. – Водій потім так і написав, що підвозив її геть не до медичного закладу. Вийшла і пішла до манікюрного залу.
У спільноті також діють правила безпеки: водії та пасажири мають бути в масках.
– Буває таке, як розказували на днях водії, підвозили медичних сестричок, які за вдячність із “заначок” дали їм по дві-три маски, – каже ініціаторі “Підвези медика, Кропивницький”. – Але ніхто нікого не змушує займатися такою благодійністю. Є маска – ідеш і підвозиш, а немає – сиди дома.
Приміром, пан Артур з дому не виходить без перчаток і багаторазової маски (має дві). Каже, що вже двічі підвозив медпрацівників. Сам же щодня їздить на роботу з Кропивницького до Знам’янки.
– Це обов’язково справа добровільна, безкоштовна, для того, щоб медики могли працювати, – каже Артур Арутюнян. – Маємо інформацію, що відбувається в Італії, спілкуюся з друзями, які там працюють. На медиків треба молитися. Дай їм, Бог, здоров’я.
За словами ініціатора, спільнота діятиме поки буде можливість їздити автівками (приміром, до введення надзвичайної стану) й доки іншого способу підвозу медиків на роботу не з’явиться.
Ілюстрація t.me/HelpDoctorSumy