Суспільство

Звільнені під час дії карантину отримають субсидії

. 2442

 

Звільненим з роботи в період карантинних заходів призначать житлову субсидію.

 836

За відповідне рішення проголосували на засіданні Кабміну сьогодні, 25 березня, повідомляє “Урядовий портал”.

Для цього звільненим потрібно зареєструвався в службі зайнятості як безробітні. Субсидії надаватимуться на підставі відповідних заяв та інформації центрів зайнятості про їх перебування на обліку.
При цьому для розрахунку житлової субсидії враховується розмір призначеної допомоги по безробіттю без урахування отриманої заробітної плати.

«Сьогодні ми збільшуємо субсидії на оплату комунальних послуг та спрощуємо порядок надання. В середньому збільшення субсидій для українських родин складатиме орієнтовно 300 грн», - зазначив прем'єр-міністр Денис Шмигаль і додав, що механізм має запрацювати після ухвалення Верховною Радою закону про Стабілізаційний Фонд.

На період карантину також заборонили припиняти надання житлових субсидій. Крім того, призначатимуть житлову субсидію на наступний період усім домогосподарствам, які отримували її в опалювальному періоді 2019-2020 років, без відповідних звернень громадян.

Також розрахунок житлових субсидій проводитиметься з урахуванням збільшених на 50% соціальних нормативів у зв'язку зі збільшенням вимушеним перебуванням дома і збільшенням споживання електроенергії, природним газом, гарячою водою тощо.

Крім того, за ініціативи Міністерства соціальної політики, базовий відсоток плати за комунальні послуги прийнято не збільшувати з 1 травня.

«У нас є базовий відсоток плати за комунальні послуги - 15%. Це так, як сьогодні нараховується субсидія. Але з 1 травня планувалось встановлення 20%. Пропонуємо залишити 15%, оскільки ми перепризначаємо всім субсидії, а також для того, щоб не втратити соціальну спрямованість», - каже міністр соціальної політики Марина Лазебна.

Нагадаємо, Кабмін продовжив карантин до 24 квітня, ввівши надзвичайну ситуацію в країні.

 Фото zik.ua

Поширюйте

Коментуйте


Реклама