Суспільство

На Кіровоградщині промоніторять ціни на продукти першої необхідності

. 2187

Кабінет міністрів України ініціював тижневий моніторинг цін на товари й продукти першої необхідності. Відповідний аналіз має провести кожна область.

1304124

Як повідомляє пресслужба голови ОДА Андрія Балоня, про це йшлось на селекторній нараді з Президентом України Володимиром Зеленським і Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем.

Серед обговорених сьогодні тем ключовою є врегулювання цінової політики. Як відзначив Денис Шмигаль, після проведення моніторингу Уряд почне вживати відповідні заходи й застосовувати механізми Антимонопольного комітету України.

 

«Також одним із проблемних питань в умовах карантину є робота продуктових ринків. За умови їх відповідності санітарним нормам вони працюватимуть у тих локаціях, де немає альтернативи продуктовим магазинам. А ось оптова торгівля харчовими продуктами, продаж насіння і садивного матеріалу, пестицидів, агрохімікатів і кормів для тварин, а також робота ветеринарних аптек не забороняється», – пояснив Андрій Балонь.

 

Ще одне питання – можливе недотримання громадянами, які повернулися з-за кордону, режиму самоізоляції. Як зазначив Денис Шмигаль, до введення в Україні надзвичайного стану Уряд не може запроваджувати епідеміологічний контроль і відслідковувати трафік громадян за допомогою мобільних операторів. Проте зараз розглядається механізм притягнення таких осіб до кримінальної чи адміністративної відповідальності.

Додатково до наступної селекторної наради голови ОДА мають визначити перелік об’єктів, де за потреби можуть облаштовуватись місця обсервації та госпіталі в разі масового інфікування населення на COVID-19.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама