Суспільство

Скільки громади Кіровоградщини втратять за два місяці карантину

. 2186

Втрати надходжень до місцевих бюджетів восьми ОТГ за два місяці карантину сягатимуть від понад 0,5 млн грн до майже 3,5 млн грн.

hroshi

Сьогодні, 26 березня, під час онлайн-конференції “Громади в умовах карантину: український та закордонний досвід” експертка DOBRE з бюджетування та місцевих бюджетів Ангела Бочі розповіла про можливі ненадходження до бюджетів громад-партнерів програми DOBRE в семи областях.

Мовиться про останні законодавчі зміни з протидії поширенню коронавірусу, пов’язані зі звільненням бізнесу від низки податків.

- 75 об’єднаних громад за два місяці тільки по двох податках - за землю та нерухомість втрать близько 100 млн грн, - каже Ангела Бочі.

Так виглядає ситуація в Кіровоградській області:

451

Новоукраїнська ОТГ - майже 3,5 млн грн;
Дмитрівська ОТГ - майже 2,1 млн грн;
Маловисківська ОТГ - майже 1,8 млн грн;
Помічнянська - 1,8 млн грн;
Новопразька - майже 1,7 млн грн;
Бобринецька - 1,3 млн грн;
Компаніївська - 952 тис. грн;
Смолінська - майже 534 тис. грн.

- Є Дмитрівська ОТГ, яка за два місці втратить 6% всіх своїх надходжень і це пов’язано з тим, що в них є великі аграрні виробництва на території, - зазначила пані Бочі.

Натомість експертка зауважує, що приміром, є позиція підтримати пропозицію відстрочки сплати податку на нерухоме майно і сплату за землю. Аби громади протягом року все-таки отримали надходження до своїх бюджетів. 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама