Суспільство

На Кіровоградщині ОДА запропонувала створити чотири райони

. 19275

 

Кіровоградська обласна державна адміністрація запропонувала в рамках адміністративно-територіальної реформи створити чотири райони в регіоні.

 f29d93ea8330e28a5a21ad9b59d679c1

Про це стало відомо під час онлайн-обговорення формування субрегіонального рівня шести областей, повідомляє “Децентралізація”.

Так, в Кіровоградській області ОДА пропонує створити чотири райони: Голованівський, Маловисківський, Кропивницький, Олександрійський.

Частина експертів запропонували створити три райони – без Голованівського, чисельність населення якого не відповідає методичним рекомендаціям Мінрегіону. Мовиться про кількість населення - не менше 150 тисяч мешканців.

Відзначимо, що раніше мовилося про створення в регіоні трьох районів - Кропивницький, Олександрійський, Новоукраїнський.

Натомість народний депутат Віталій Безгін підтримав варіант ОДА. На його думку, хоч по населенню показники перспективного Голованівського району не дотягують, але по логістиці, через великі відстані до центру, більш прийнятним є все ж варіант чотирьох районів.

Учасники конференції порадили ОДА переглянути свої пропозиції: або зупинитися на варіанті трьох районів, або знайти можливості, щоб усі чотири майбутніх райони відповідали методиці.

Натомість заступник міністра розвитку громад і територій В’ячеслав Негода каже, що реформа районів не повинна дуже хвилювати громади, бо це більш важливо державній владі для організації нагляду за законністю та для координації діяльності своїх виконавчих органів на місцях. А люди після завершення реформи будуть отримувати усі послуги у своїй громаді, у тому числі ті, за якими вони зараз їдуть до райцентрів.

«Формуючи нові райони, в першу чергу ми маємо орієнтуватися не на доступність до центру, а на кількість жителів. Бо у центр району жителям громад вже не потрібно буде їхати, як зараз. Але у районах діятимуть виконавчі органи державної влади, навантаження на яких має бути приблизно однаковим в усіх районах», - розповів В’ячеслав Негода.

 Фото "Децентралізація"

Поширюйте

Коментуйте


Реклама