Суспільство

На період карантину споживачам не мають припиняти електропостачання

. 2398

 

Держенергонагляд звернувся до операторів систем розподілу електричної енергії й електропостачальних організацій про заборону обмеження та/або припинення постачання електричної енергії споживачам на період дії карантину.

 5e830fc273773078923941

Про це повідомив Держенергонагляд з посиланням на законодавчі зміни.

Норми прописані в Законі України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». Зокрема, у підпунктах 4 та 5 пункту 3 розділу ІI (прикінцеві положення) закону зазначено, що на період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби, та протягом 30 днів з дня його відміни забороняється нараховувати та стягувати неустойки (штрафи або пеню) за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги, а також припиняти/зупиняти надання житлово-комунальних послуг громадянам України у разі їх несплати або оплати не в повному обсязі.

В умовах карантину та надзвичайної ситуації, яку запровадили 25 березня на всій території країни, чимало громадян не зможуть вчасно та у повному обсязі оплатити комунальні платежі, тому Держенергонагляд закликав ліцензіатів з розподілу електроенергії та електропостачальників з розумінням та відповідальністю поставитись до ситуації, що склалась.

Послуги з постачання електричної енергії мають надаватись споживачам безперервно.

Перерви у постачанні можуть виникати у випадку ремонтних та профілактичних робіт, а також робіт з ліквідації аварій.

Нагадаємо, ТОВ «Кіровоградська обласна ЕК» звернулася до споживачів, аби ті вчасно сплачували за спожиту електроенергію в умовах карантину.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама