Суспільство

Алкоголь на карантині: продавці вимагають паспорт і зняти маску

. 5183

До "Гречки" звернулось кілька читачів, які потрапили в дивну ситуацію при купівлі алкоголю в час карантину. З одного боку урядова постанова наказує носити маску в громадських місцях, зокрема і магазинах, МОЗ просить не знімати маску брудними руками. З іншого боку, щоб купити алкоголь у супермаркеті касир змушує зняти маску, аби порівняти обличчя з паспортом.

 

alko
"Сьогодні був в супермаркеті "Маркетопт" що знаходиться по вулиці Євгена Тельнова. При покупці продуктів взяв пиво, тут все й розпочалося, на касі в мене попросили документи, згідно статті 15-3 я показав паспорт, але касирші цього було мало, вона почала вимагати зняти медичну маску. В період карантину, коли в Кропивницькому більше 30 хворих на короновірус. Хоча й можна було зрівняти обличчя й по особливим прикметам - родимці над оком, але не захотіла", - пише читат, - "Співробітниця супермаркету не тільки намагалась перевести мене в зону ризику, а й зробити "злочинцем" так як штраф за находження без маски в громадському місті складає від 17 тисяч. Я відмовився від покупки. Щодо законодавчої бази то в Законі не прописано повинне бути відкрите лице чи ні, так, я зобов'язаний пред'являти документи на вимогу, але не зобов'язаний підлягати ризику".

Фактично наразі вникла правова колізія, оскільки у цей самий час існує відповідальність, яка передбачена за продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів неповнолітнім.

Продавець зобов’язаний отримати від покупця паспорт або інші докумен­ти, що підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виник­ли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку.

У разі відмови покупця товар придбати не вийде.

У законі дійсно не прописано як має продавець порівнювати документи із особою, що їх предявила. Проте, якщо виявлять, що, наприклад, підліток показав чужий паспорт і придбав алкоголь, згідно зі ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» ст. 153 у разі порушення підприємство можуть оштрафувати на 6800 гривень.

Окрім того, працівник, який безпосередньо продав заборонений товар підліткові, притягується до адміністративної відповідальності відповідно ч.3 статті 156 КпАП (від 7 грудня 1984 року №8073-X, редакція від 16.05.2017 року), а саме штраф від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Нагадаємо, розпорядженням голови Кіровоградської ОДА в області на час карантину заборонений нічний продаж алкоголю.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама