Суспільство

Для запобігання поширенню Covid-19 пропонують встановлювати тимчасові сміттєві контейнери

. 4873

 

Мінекоенерго пропонує на час дії карантинних заходів встановлювати тимчасові контейнери для збирання використаних засобів індивідуального захисту населення та знезараження його вмісту.

 o 1e52o6u44180713p21i8ptbjgsb66

На сайті відомства оприлюднили відповідний проєкт постанови Кабміну «Про внесення змін до Правил надання послуг з поводження з побутовими відходами (у звʼязку з небезпекою поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19)». Його розробили з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 на період дії карантинних заходів та забезпечення всебічного захисту довкілля та здоров’я людей.

Зокрема пропонується внести зміни до Правил надання послуг з поводження з побутовими відходами:
«Тимчасові контейнери для використаних засобів індивідуального захисту населення – контейнери (ємності), що встановлюються на контейнерних майданчиках на період проведення карантинних заходів для проведення попереднього знезараження (дезінфекції) використаних засобів індивідуального захисту населення».

За інформацією міністерства, реалізація проєкту акта не потребує додаткових витрат із державного бюджету. Встановлення таких контейнерів та їх дезінфекцію мають забезпечувати органи місцевого самоврядування із залученням виконавців послуг та надавачів послуг з поводження з побутовими відходами за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Тимчасовий контейнер (ємність) має бути виготовлений з матеріалів, стійких до механічного впливу, високих та низьких температур, мийних та дезінфекційних засобів, закриватися кришками. Його конструкція повинна забезпечувати безконтактне збирання відходів та унеможливлювати безконтрольне відкриття.

На контейнер наноситься міжнародний знак біологічної небезпеки, перелік використаних засобів індивідуального захисту населення, для яких він призначений (використані маски, респіратори, рукавички, серветки, інші засоби індивідуального захисту), інформація з його використання (не допускається викидання в контейнер використаних засобів індивідуального захисту населення в пакетах та іншій упаковці, яка перешкоджає проведенню знезараження (дезінфекції)) та відмітки про дату та час проведення знезараження (дезінфекції).

Знезараження (дезінфекція) вмісту тимчасового контейнера (ємності) для використаних засобів індивідуального захисту населення проводиться виконавцями та надавачами послуг з поводження з побутовими відходами щоразу при вивезенні побутових відходів з контейнерного майданчика.

Зауваження та пропозиції до проєкту надаються на адресу Мінекоенерго (Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 35, тел. (044) 206-31-65).

 Ілюстрація volnovakha.city

Поширюйте

Коментуйте


Реклама