Суспільство

Пенсіонерам анонсували можливість оплачувати комуналку дистанційно

. 1809

 

В країні планують на час карантину запровадити експериментальний проєкт з дистанційної оплати житлово-комунальних послуг одержувачами пенсій та грошової допомоги.

20200221151506 7715

Проєкт передбачений відповідною постановою “Про реалізацію ініціатив, спрямованих на розвиток соціальних сервісів для деяких соціальних груп населення”, прийнятою на засіданні Кабміну 8 квітня, повідомляє Мінсоцполітики.

Проєкт реалізовуватиметься за підтримки 43 уповноважених банків та Укрпоштою.

Кожен, хто отримує пенсію або соціальну виплату через банківські установи, зможе дистанційно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги. Для цього громадянин має зареєструватися у системі дистанційного обслуговування або зателефонувати на “гарячу” лінію банку і надати інформацію про перелік ЖКП, які бажає оплатити дистанційно, та необхідні дані для оплати послуг з його рахунку.

Одержувачі пенсій та грошових допомог також зможуть оплачувати за житлово-комунальні послуги безпосередньо у листоноші під час отримання виплат, або замовивши відповідну послугу, зокрема телефоном.

Банки спільно з підприємствами та фізичними особами-підприємцями мають створити умови для зняття готівкових коштів одержувачами пенсій та грошових допомог із використанням платіжних терміналів, розширивши їх мережу в роздрібній торговельній мережі.

Громадянам, які одержують пенсії і соціальну допомогу у відділеннях банків та касах “Укрпошти”, за їх бажанням листоноші доставлятимуть гроші додому.

Також Уряд рекомендує банкам створити можливості для зняття готівки в торговельних мережах через платіжні термінали одержувачами пенсій і допомог з банківських карток.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама