Суспільство

Із протитуберкульозного санаторію на Кіровоградщині дітей випишуть, а працівників звільнять

. 5660

Староосотський санаторій, в якому лікують та оздоровлюють дітей із родин, де виявили хворих з відкритою формою туберкульозу ліквідовують. Відповідний указ надійшов від обласних чиновників.

 29375

Деталі дізнавалися колеги з “Інтеру”. Таке рішення ніби прийнято в рамках медреформи. За реформою, з 1 квітня санаторій мали або ліквідувати, або фінансувати. Однак жодного рішення обласні депутати так і не ухвалили. Співробітники працюють, доки є діти. З харчуванням допомагають спонсори. Тиснуть на керівництво закладу і правоохоронці: відкрили кримінальне провадження через невиплату заробітної плати.

Батьки та родичі вже забирають дітей. За тиждень забрали сімдесят дітей.

- Усі мотивували тим, що їм наказано негайно забрати дітей, батьки зокрема казали, що їх позбавлять батьківських прав, і голови сільрад казали їм нема куди дітей забирати, а їм казали забирати, бо санаторій ліквідовано, хотя письмової вказівки не було жодної, - каже директорка КНП "Староосотський дитячий обласний Надія Левченко.

В ОДА кажуть, що санаторій закривають через численні порушення. Персонал, а це 133 працівники обіцяють працевлаштувати.

- Порушення протипожежної безпеки та порушення перебування здорових дітей в умовах карантину. 32 дитини, якими опікується 120 працівників закладу, мають бути повернені до відповідних родин. Оскільки батьки цих дітей мають неналежні санітарні умови та можуть бути хворі на туберкульоз, діти будуть передані у відповідні заклади освіти чи соціальної сфери, - каже директор департаменту охорони здоров'я Кіровоградської ОДА Олег Рибальченко.

Донедавна в області планували зберегти заклад. Чому рішення змінили - директорка санаторію не розуміє. Однак припускає: у надто привабливому місці розташований заклад - десять гектарів землі, сосновий ліс та річка.

Нагадаємо, на останній сесії депутати облради звернулися до керівництва країни про відтермінування медреформи, адже стурбовані неготовністю до реформи низки закладів, зокрема, Сатроосотського санаторію.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама