Суспільство

У Кропивницькому створили петицію про капремонт школи - пам’ятки архітектури

. 4967

 

Сьогодні, 28 квітня, кропивничанка зареєструвала петицію про капітальний ремонт Спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №14 - пам’ятки архітектури місцевого значення. 

clip image0021

- Рівно 200 років тому, у 1820 році тут було відкрито духовне училище. У 1890 р. була повністю завершена перебудова духовного училища, і будівля школи набула сучасного вигляду (за виключенням прибудов, зроблених у радянські часи). Таким чином, у 2020 р. будівлі виповнюється 130 років, а школі як власне навчальному закладу – 200 років, - пише авторка петиції Олена Бринза. - Однак наразі школа знаходиться в дуже незадовільному стані. Невдало покладена на стінах у 70-ті рр. плитка постійно обсипається, створюючи загрозу як учням, батькам та вчителям, так і перехожим. Унаслідок відсутності капітального ремонту через дах та через тріщини вздовж межі фундаменту до школи постійно проникає волога, через що класні кімнати мають грибок та плісняву. У жахливому стані знаходиться збудований у 70-ті рр. шкільний туалет. На шкільному подвір’ї асфальт весь у вищербленнях, що створює багато незручностей.

За словами кропивничанки, окремі заходи з поточного ремонту, які проводились до сьогодні, не забезпечують вирішення цих питань.

- Тож, просимо виділити кошти та провести капітальний ремонт цієї пам’ятки архітектури. Це дозволить зберегти її, а також забезпечить належні умови для учнів та педагогічного колективу, - написала кропивничанка.

Петицію вже підписали 25 осіб з 450 необхідних. До кінця збору підписів залишилось 45 днів.

Фото з вебсайту школи

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама