Суспільство

Кіровоградській області зменшили обсяг фінансування проєктів ДФРР

. 2621

 

У зв’язку із зменшенням обсягів фінансування ДФРР з 7,5 млрд грн до 4,9 млрд грн Кіровоградській області зменшили також фінансування з 133,8 млн грн до 87,2 млн грн.

 129426 educacao financeira como sair da crise financeira com seguranca

Ілюстрація rodobens

За перелік об’єктів, які можуть фінансуватися за кошти ДФРР проголосували сьогодні, 29 квітня, під час засідання обласної комісії з оцінки та проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2020 році.

- Облдержадміністрацією підготовлено два переліки проєктів. Перший перелік відповідає зменшеній сумі на 87 млн грн і другий - перелік об’єктів, які будуть довключені в разі повернення цих коштів, в обсязі 133 млн, які були визначені законом України про державний бюджет, - зазначив перший заступник голови ОДА Ігор Кузьмін.

За вимогами Мінрегіону, в перелік мали бути включені перехідні проєкти та переможці конкурсного відбору, що мають фінансуватися в рамках програми “Велике будівництво” (школи, дитсадки) та мають бути завершені до кінця 2020 року.

Перший перелік на 87,2 млн грн містить такі об’єкти (з них є перехідні):

1. Реконструкція Новопразької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 2 в сел. Нова Прага Олександрійського району. Загальна вартість 46 млн 422 тис. грн (перехідний проєкт з 2017 р.). Залишкова вартість понад 15 млн грн.

2.Реконструкція комунального закладу "Обласна спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву № 2” в Кропивницькому. Загальна вартість 61 млн 721 тис. грн (перехідний проєкт з 2017 р.). Залишкова вартість понад 14 млн грн.

3. Будівництво ДНЗ на 120 місць в смт Голованівськ. Загальна вартість 47 млн 412 тис. грн (перехідний проєкт з 2018 р.). Залишкова вартість понад 25 млн грн.

4. Санація будівлі Торговицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. ім. Є. Маланюка в сел. Торговиця Новоархангельського району. Загальна вартість 8 млн 708 тис. грн (перехідний проєкт з 2019 р.). Залишкова вартість понад 6 млн грн.

5. Реконструкція загальноосвітньої школи I-III ст. у селищі Побузьке Голованівського району. Загальна вартість 39 млн 350 тис. грн (перехідний проєкт з 2017 р.). Залишкова вартість понад 26 млн грн.

6. Будівництво ДНЗ в с. Черняхівка Кропивницького району. Загальна вартість 30 млн 447 тис. грн. Наразі відбувається процедура закупівлі.

Тобто за новими вимогами з переліку випали такі об'єкти, зокрема один перехідний:
- Будівництво Долинського групового водопроводу водопостачання м. Долинська. Загальна вартість 36 млн 384 тис. грн (перехідний проєкт з 2018 р.). Залишкова вартість понад 12 млн грн.

- Реконструкція позашкільного закладу Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості в Кропивницькому. Загальна вартість 45 млн 387 тис. грн. Провели процедуру закупівлі, визначили переможця.

- Добудова приміщень репетиційної зали для академічного театру музики, пісні і танцю "Зоряни" Кіровоградської обласної філармонії в Кропивницькому - реставрація". Загальна вартість 13,4 млн грн.

Натомість ці об'єкти потрапили до другого переліку.

Основні суперечки між деякими членами комісії відбулися у зв’язку з тим, що фінансування на водопровід в Долинській уступається першочерговістю будівництва дитячого садочку в Черняхівці.

В результаті вирішили, що всі кошти в разі незавершеного будівництва, в першу чергу будуть перерозподіляти на Долинський водопровід.

Члени комісії проголосували спочатку за перший перелік, який відповідає вимогам і обсягам бюджетного фінансування. Потім члени комісії проголосували і за другий перелік об’єктів, які будуть довключатися в разі виділення додаткових коштів або ж у випадку перерозподілу коштів по першому переліку.

Перелік також ще має бути узгоджений з Мінрегіоном.

Варто відзначити, що Кіровоградська область по ДФРР отримала найменше, у порівнянні з іншими регіонами фінансування - 87,2 млн грн.

aHR0cHM6Ly93d3cubWlucmVnaW9uLmdvdi51YS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAyMC8wNC8yLWUxNTg4MTQzNTU5NTQ3LnBuZw

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама