Суспільство

На скільки більше отримають пенсіонери Кіровоградщини після індексації?

. 3016

 

З 1 травня головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області провело щорічну індексацію пенсії. Пресслужба відомства роз’яснює кому чекати на підвищення.

46 main
Кому буде підвищення?

 

Перерахунку підлягали 238,5 тисяч, або 92 %, пенсій цивільних пенсіонерів. Підвищення пенсії отримають 201 тис. пенсіонерів.
Постановою Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2020 року № 251 відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», у 2020 році перерахунок пенсій проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,11.

На скільки збільшиться пенсія?
Середній розмір підвищення пенсійної виплати після перерахунку з 1 травня 2020 року становить 177,85 грн.
Детально про перерахунок:

1) У разі, коли розмір підвищення в результаті індексації пенсії менше 100 гривень, встановлено доплату до пенсії у сумі, що не вистачає до 100 гривень.
2) Особам, у яких розмір пенсійної виплати відповідно до Закону при наявності страхового стажу 35 років – для чоловіків та 30 років – для жінок не досягає 2100 грн., з 1 травня 2020 року надається доплата до розміру пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.
Таку доплату до розміру пенсії у сумі, що не вистачає до 2100 грн, отримають 49,2 тис. пенсіонерів.
3) У деяких категорій пенсіонерів внаслідок проведеного перерахунку розмір пенсійних виплат не зміниться, зокрема, це ті, кому пенсія: призначена за «спецзаконами»; обчислена без заробітної плати та у кого пенсія встановлена у мінімальному розмірі за відсутності визначеного законом необхідного страхового стажу.

До уваги пенсіонерів, які отримують «спецпенсії»!
У разі, якщо частина пенсії обчислена за нормами Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», перевищить розмір пенсії держслужбовця, то такого пенсіонера автоматично з 1 травня 2020 року буде переведено на пенсію за Законом, оскільки її розмір більший.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама