Суспільство

Документація із землеустрою погоджуватиметься за принципом екстериторіальності - Держгеокадастр

. 1656

 

З 1 травня вся документація із землеустрою погоджуватиметься територіальними органами Держгеокадастру за принципом екстериторіальності.

 

Про це повідомили в пресслужбі Держгеокадастру.

1 травня 2020 року набула чинності постанова Кабміну від 3 березня 2020 р. № 208, що передбачає погодження усіх видів документації із землеустрою територіальними органами Держгеокадастру за принципом екстериторіальності.

– Завдяки цьому буде знижено прояви корупційних ризиків та забезпечено прозорість дій під час погодження такої документації, – мовиться в повідомленні.

Суть реформи полягає в тому, що на відміну від погодження за місцем розташування земельної ділянки, принцип екстериторіальності за визначенням дозволяє дотриматися об’єктивності та неупередженості під час розгляду документації, вчасності її опрацювання, усунення контактів між розробниками та експертами.

Передбачено, що документація на погодження подаватиметься лише в електронній формі та через особистий кабінет, у такий спосіб вдасться зменшити часові затрати розробників та забезпечити комфортні умови надання адміністративних послуг. Зі свого боку висновок про розгляд документації із землеустрою надсилатиметься розробнику на електронну пошту, скріплюватиметься лише ЕЦП та міститиме QR-код. У такий спосіб, необхідність додаткових печаток, штампів, звернень до територіальних органів тощо, зникає, а отже зникає і точка перетину замовника та чиновника.

– Ми свідомо усуваємо зв'язок, навіть територіальний, між замовником послуги та чиновником, щоб у останніх не було спокуси "більш лояльно" ставитися до окремих проєктів, або "завертати" проєкти під надуманими причинами, вимагаючи винагороду, – пояснив голова Держгеокадастру Денис Башлик.

Також він додав, що впродовж чотирьох років, які функціонує екстериторіальний принцип погодження проєктів землеустрою з відведення земельних ділянок, він зарекомендував себе як потужний антикорупційний запобіжник. Тож його розширення на інші види землевпорядної документації було логічним.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама