Суспільство

Якість води в кранах - слабке місце Кіровоградщини: результати перевірки Держпродспоживслужби

. 4798

Держпродспоживслужба Кіровоградської області продовжує перевірки об’єктів водопостачання та водовідведення.

lhrtcjwp

Як повідомляє прес-служба відомства, серед основних порушень, які фіксують:

  • не проводиться очищення водонапірних веж,
  • не облаштовані зони санітарної охорони навколо підземних джерел водозаборів, виробничий лабораторний контроль води, яка надходить у водопровідну мережу, в повному обсязі не здійснюється,
  • профілактичне промивання та дезінфекція водопровідних споруд не проводиться систематично,
  • відсутній достатній запас дезінфікуючих засобів для обробки води на малих водогонах.

Окремою темою є те, що водопровідні мережі застарілі, потребують постійного ремонту, а деякі - повної заміни.

Воду недостатньо очищують

За даними Держпродспоживслужби, водогін КП «Міськводоканал» у Бобринці має незадовільний санітарно-технічний стан приміщення станції водоочистки та обладнання. Також у незадовільному стані трубопроводів.
Змінено технологію очистки води. Не проводиться коагуляція та знезараження води до: здійснюється лише знезараження води після очистки перед виходом у мережу.

Результати лабораторних досліджень води на підприємстві і з мережі в січні – лютому поточного року не відповідали нормативним вимогам за санітарно-хімічними показниками по органолептиці, водневому показнику, загальній жорсткості, сухому залишку, сульфатах.

Водогони Костомарівської, Буховецької, Рощахівської, Витязівської, Василівської сільських рад Бобринецького району взагалі не здійснюють систематичний лабораторний контроль за якістю та безпечністю питної води, профілактичне промивання та дезінфекція водопровідних споруд.
Також не очищують і не перевіряют воду в громадських колодязях.

Проте є прогрес. На даний час триває реконструкція очисних споруд водопідготовки КП «Міськводоканал». Вже збудовано станцію очистки питної води, підведені трубопроводи, придбані насосні установки. Роботи тривають.

Бобринецька громада з такими проблемами не одна на область. Так комунальне підприємство «Мала Виска Водоканал», яке має 16 джерел питного водопостачання для водогону (13 артезіанських свердловин та 3 шахтних колодязі) протягом 2020 року не проводився лабораторний контроль якості води за мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками.

Стічні води в грунт

За даними Держпродспожив служби, каналізаційні стоки від житлових будинків в селі Созонівка Кропивницького району надходять в каналізаційну напірну станцію, звідки по мережі труб відкачуються у два зруйнованих накопичувача і без очищення стікають по відкритій земельній ділянці до полів фільтрації, де просочуються в ґрунти, санітарно-захисна зона від полів фільтрації не витримана.

На цю проблему місцеві мешканці нарікають роками, але проблема не вирішується.

В Новоукраїнці очисні споруди знаходяться в аварійному стані, потребують ремонту або повної заміни, приміщення хлораторної знаходиться в незадовільному стані, територія каналізаційно-насосної станції не огороджена, є вільний доступ сторонніх осіб, приймальні колодязі відкриті.

В Малій Висці на очисних каналізаційних спорудах не проводиться знезараження стічних вод.

Нагадаємо, аналогічні проблеми є і в найбільшого обласного підприємства із водопостачання і водовідведення - ОКВП "Дніпро-Кіровоград". Зокрема, гендиректор підприємства Роман Ілик казав, що часом влітку вода, яка тече з кранів не відповідає санітарним вимогам. Також підприємство недостатньо очищує стічні води, які скидає, тому потрапило до сотні найбільших забруднювачів води в Україні.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама