Суспільство

У Кропивницькому рекомендували обмежити контакти домашньої птиці з лебедями

. 2816

 

Держпродспоживслужба Кіровоградщини рекомендує уникати контактів домашньої птиці з лебедями, які кілька тижнів тому пpилетіли до Кpопивницького.

1

Близько сотні лебедів облюбували для гніздування pічку Інгул, повідомляють у пресслужбі відомства. 

Багато містян переймаються долею птахів, приходять до річки та підгодовують їх. Водночас фахівці ветеринарної медицини зазначають, що лебеді є дикими перелітними птахами і радять жителям прилеглих домівок, що мають домашнє господарство, тимчасово обмежити вигул домашньої птиці, аби уникнути контакту з дикими перелітними птахами, не допускати вигулу домашньої птиці на гуртових пасовищах, річці тощо, а при змінах у поведінці домашньої птиці чи підозрі на захворювання - негайно звертатися до спеціаліста ветеринарної медицини.

Необхідність вжиття таких заходів безпеки пов’язана з тим, що дикі перелітні птахи можуть бути інфіковані грипом птиці та поширювати це захворювання. Оскільки Україна розташована на перехресті кількох міграційних шляхів перелітних птахів, ризик занесення збуднику грипу птиці дикими перелітними птахами з території неблагополучних країн, територій та зон існує постійно. Під час весняної, осінньої міграції та в роки аномально теплих зим цей ризик істотно підвищується.

За лебедями наглядатимуть і надалі, адже можливість захворювання не виключена на території, де є міграційні шляхи дикої перелітної птиці та можливість контакту її з домашньою птицею. До захворювання, яке не лікується, сприйнятливі усі види птиці.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама