Суспільство

У громади на Кіровоградщині новий перспективний план ОТГ відібрав вісім сіл

. 3813

 

Згідно з новозатвердженим перспективним планом Кіровоградщини у Приютівської ОТГ відбирають вісім сіл, які приєднають до Олександрії. Однак у селищній громаді готові відстоювати у суді цілісність ОТГ.

 map

Про це у коментарі “Гречці” розповів голова Приютівської ОТГ Андрій Коломійцев.

– У 2018 році створена громада на підставі Закону України “про добровільне об’єднання громад”. Створена згідно з перспективним планом, затвердженим на той час обласною радою та Кабінетом міністрів, – каже Андрій Коломійцев. – Відповідно при створенні громади були плани з розвитку території. Всі бюджети об'єднані. Немає сільських рад є одна Приютівська селищна рада. Є її бюджет, землі комунальної власності, є стратегія розвитку об'єднаної територіальної громади.

Вчора, 13 травня, Кабмін затвердив перспективний план Кіровоградської області з 48 об'єднаними територіальними громадами. Згідно з ним, за словами очільника Приютівської ОТГ, йдеться фактично про анексію вісьмох сіл Приютівської ОТГ, які раніше входили до Головківської та Ізмайлівської сільських рад. Їх, за інформацією пана Коломійцева, приєднають до Олександрії. Хоча раніше про це не йшлося. Принаймні, до таких обговорень представників Приютівської ОТГ не долучали.

– Для нас вчора було новиною, коли ми дізналися, що територіальна громада розрізається. Раніше це не обговорювалося, – зазначив очільник ОТГ.

Серед негативних наслідків такого рішення Кабміну очільник передбачає не лише втрати бюджету громади, а й можливі негативні наслідки для відєднаних сіл.

– Вони втратять значну увагу. Там є школи і медичні заклади, які напевно серйозно постраждають від того, що зміниться підпорядкування до іншої адміністративно-територіальної одиниці. Постраждає також інфраструктура, - зазначив Андрій Коломійцев.

З новозатвердженим перспективним планом голова ОТГ не згоден. Каже на те, є юридичні підстави. І готовий у суді, у Верховній Раді чи навіт Кабміні відстоювати цілісність Приютівської ОТГ, що діє два роки.

 Фото з вільних джерел

Поширюйте

Коментуйте


Реклама