Суспільство

На Кіровоградщині планують ввести програму підготовки висококваліфікованих кадрів

. 2216

 

Протягом 2021-2024 років в області хочуть забезпечити ефективну підготовку висококваліфікованих кадрів для потреб ринку праці в регіоні.

 pexels photo 207691

Проєкт програми розвитку людського капіталу Кіровоградщини оприлюднили на сайті облради.

У ній описали проблеми розвитку людського потенціалу в області: зменшення чисельності населення, студентів закладів вищої освіти, недостатність висококваліфікованих фахівців, старіння кадрів та їх нестача.

Тому проєкт програми передбачає створення умов для формування людського капіталу, тобто доступну якісну освіту для підготовки висококваліфікованих кадрів для потреб ринку праці Кіровоградщини, а самі кадри – соціальними гарантіями.

Зокрема планують готувати за замовленням таких дефіцитних для регіону фахівців – педагогів, медиків, агрономів, екологів, працівників культури, економістів, менеджерів, фахівців з публічного управління та адміністрування, програмістів.

Крім того, планують надавати кредити на здобуття вищої освіти. Планується для 48 людей.

Передбачено і трирічне відпрацювання відповідно до заключного договору у місцевості, яка заявила про потребу підготовку фахівця та оплатила навчання.

Щорічний обсяг регіонального замовлення на підготовку фахівців у державних закладах вищої освіти за рахунок видатків місцевих бюджетів запланований в обсязі до 110 людей. Загалом показник якості програми передбачатиме забезпечення 158 фахівцями підприємств, установ, організацій області.

Фінансування програми передбачається за рахунок обласного бюджету – 50%, місцевих бюджетів – 50%. Загальна сума фінансування на чотири роки – 17 млн 304 тис. грн.

 Фото pexels.com

Поширюйте

Коментуйте


Реклама