Суспільство

В Україні дозволять відкрити пляжний сезон (ОНОВЛЕНО)

. 4290

В Україні дозволять відкрити пляжний сезон. Про це повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко під час онлайн-брифінгу.

iStock 865541388 e1528718530124

– У цьому сезоні ми зможемо купатися. Ми провели певні консультації з Інститутом епідеміології та інфекційних хвороб Національної академії медичних наук. Ці фахівці підтвердили, що морська сіль спільно із сонячним ультрафіолетовим випромінюванням знищує збудника коронавірусної хвороби, тому буде дозволено відкрити пляжний сезон в Україні, – сказав Віктор Ляшко.

За його словами, незважаючи на те, що в прісній воді збудник хвороби має можливість виживати, у річках з проточною водою інфікуватися досить складно, таке може бути лише при близькому контакті.

Лікар закликав дотримуватися безпечної дистанції (не менше двох метрів), дотримуватись правил особистої гігієни та не відвідувати пляжі людям з групи ризику (люди старше 60 років та з хронічними захворюваннями).

Натомість ресурс “По той бік новин” історію головного санітарного лікаря країни про те, що солона вода з сонячним ультрафіолетом убезпечує від коронавірусу назвав фейком.

– За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус COVID-19 може передаватися за будь-яких погодних умов. Піддаючи себе впливу сонця або температурі вище 25°C не можна перешкодити коронавірусному захворюванню. Ви можете підхопити COVID-19 незалежно від того, наскільки сонячна чи спекотна погода. Країни з жарким кліматом також повідомляють про численні випадки COVID-19, – мовиться в пості. – За хімічним складом сіль – хоч морська, хоч гімалайська – однакова. Можливі різні домішки, але в нашому випадку це ні на що не впливає. Тому байдуже яку саме сіль розглядати. До того ж, Ляшко просто не на тому акцентує увагу. Дійсно, ризик зараження коронавірусом через морську воду мінімальний. Але не через її склад.

 Фото – ілюстративне

Поширюйте

Коментуйте


Реклама