Суспільство

Олександрія була розірвана: про деталі нового перспективного плану Кіровоградщини

. 2980

 

Заступник міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода заявив, що в одній із версій перспективного плану Олександрія була розірвана. Натомість новозатверджений перспективний план Кіровоградської області називають якісним.

map

Про це стало відомо сьогодні, 19 травня, під час онлайн пресконференції «Місцеве самоврядування та територіальна організація влади: «геолокація» реформи» від Українського кризового медіа-центру.

– Проблема Олександрії, коли було подано одну із версій перспективного плану, де Олександрія була розірвана, –  розповів В’ячеслав Негода. – Тобто там не було забезпечено повсюдності. І якраз принципова позиція і підкомітету (з питань адміністративно-територіального устрою, з питань адміністративно-територіального устрою – ред.), Міністерства і Уряду, фактично дала нам можливість переконати авторів розроблення цього проєкту, щоб забезпечити повсюдність місцевого самоврядування. Ми сподіваємося, що так буде і в інших випадках.

Зазначимо, що Приютівська ОТГ згідно з новим перспективним планом втрачає вісім сіл, які відходять до Олександрії.

– Переконаний, що ті точкові зміни, які відбулися, вони є абсолютно вірними, – зазначив Віталій Безгін, нардеп, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою. – Мета була в тому, щоб не було порушення методики і власне місто Олександрія не було розірваним. Тому питання напевно треба адресувати початково тим, хто хотів трохи схитрити і створити громаду з порушенням методки, маючи, мабуть, в цьому свою зацікавленість. Що стосується загалом перспективного плану Кіровоградської області, то, на моє переконання, він якісний.

Пан Негода в ході пресконференції також зазначив, що питання меж громад можуть переглядати в майбутньому.

– Зміни будуть. Навіть у разі, якщо ми затвердимо нові громади, думаю, що через деякий час, законодавство дозволяє це робити, буде продовжуватися процес оптимізації параметрів громад, в тому числі і меж, – каже В’ячеслав Негода. – Це такий життєво необхідний процес. З цього не потрібно робити проблем. Ми як держава повинні бути динамічними і як держава дуже вчасно реагувати на ті виклики, які є .

Нагадаємо, з новозатвердженим перспективним планом Кіровоградської області вже не згодні дві громади – Приютівська і Піщанобрідська ОТГ. Вони публічно заявили, що звернуться до Президента України.

Наразі в публічному доступі немає новозатвердженого перспективного плану області.

 Фото з вільних джерел

Поширюйте

Коментуйте


Реклама