Суспільство

Через затримки зарплати шахтарі з Кропивницького готуються до акцій протесту

. 9209

Вже протягом 8 місяців працівникам Інгульської шахти, що відноситься до «Східно гірничого-збагачувального комбінату» несвоєчасно виплачують заробітну плату. Це пов’язано з НАЕК «Енергоатомом», компанія заборгувала ДП «СхідГЗК» 300 мільйонів гривень. Також через борги на шахті планують відключити електроенергію. 

57678133 2075376219422056 3661119054703230976 n

Як повідомив «Гречці», Дмитро Бондарєв, голова незалежної профспілки гірників Інгульської шахти, протягом 8 місяців несвоєчасно виплачують заробітну плату, відпускні, лікарняні.

-На початку або наприкінці кожного місяця «Енергоатом» повинен перераховувати 295 мільйонів гривень. І протягом 8 місяців вони постійно перераховують або на наступний місяць або частково, лише 20-30 мільйонів. На сьогодні заборгованість перед робітниками понад 50% заробітної плати і за квітень місяць отримали по дві тисячі гривень. Не з усіма розплатились відпускними. «Енергоатом» винен підприємству 300 мільйонів гривень, - каже Дмитро.

Наразі шахта працює в борг. Дмитро каже, що якщо сьогодні не розплатяться з колективом хоча б частково, то в понеділок планують проводити збори трудового колективу і вирішувати, можливо, будуть проводити акцію протесту під облдержадміністрацією та міністерством енергетики та захисту довкілля у Києві.

- Ми направляли лист на Міністерство енергетики та захисту довкілля України і чекаємо відповіді в листі від міністра Ольги Буславець. Якщо питання не буде вирішуватись проведемо акції протесту. Іншого виходу немає.

За його словами, прийшов лист від ПрАТ "Кіровоградобленерго" і 29 травня на підприємстві відключать електроенергію, якщо не буде сплачено борги. А борги по електроенергії майже 80 мільйонів гривень.

- Якщо працівники будуть на зміні залишатись під землею без електроенергії, це може закінчитись трагічно. Ліфти не будуть працювати, вентиляція відключиться, світло також. Водовідлив відключиться, а якщо його не запустити найближчим часом, то шахтні води піднімуться до ґрунтових і це буде екологічне лихо для області. Я не розумію чим думає наше керівництво в обличчі міністерства, адже ситуація плачевна, - додав Дмитро.

За словами Дмитра, «Енергоатом» не розплачується з шахтою, бо їм винен більше 4 мільярдів гривень гарантований покупець – «Укренерго».

Енергоатом заручник цієї ситуація так само, як і ми. Він не збитковий, йому заборгували більше 4 мільярдів гривень. Коли гарантований покупець скидає кошти, тоді вони з нами частково розраховуються, - розповідає Дмитро.

Нагадаємо, 24 квітня 2019 року, на прохідній Інгульської шахти, що відноситься до ДП «СхідГЗК», відбувся пікет. Кілька десятків працівників зібрались в зв`язку зі звільненням колег. Дві сотні працівників Інгульської шахти потрапили під скорочення.

Фото з архіву

Поширюйте

Коментуйте


Реклама