Суспільство

Кіровоградщина заборгувала 4 мільйони гривень "Укрзалізниці": чи зобов'язана місцева влада платити?

. 2919

 

Борги перед "Укрзалізницею" за перевезення пасажирів ставлять під загрозу відновлення приміського сполучення. Залізничники кажуть, що заборгувала місцева влада. Місцева влада вважає, що немає платити за обіцяні державою пільги.

 

613142fb867b5115344957301534495730

Залізниця каже про борги

Як повідомляє пресслужба залізниці, 3,3 мільйони гривень за 2019 рік та 900 тисяч гривень за три місяці 2020 заборгувала "Укрзалізниці" Кіровоградська область за перевезення пільговиків.

Зазначимо, що це одна із найменших сум боргу. В лідерах Львівська область, яка за 2019 заборгувала 48,1 млн грн. загальний борг перед залізницею по країні становить 500 мільйонів гривень.

Як кажуть у відомстві,відповідно до ст. 9 Закону України «Про залізничний транспорт» збитки від перевезення пільговиків у приміському сполученні повинні відшкодовуватися за рахунок місцевих бюджетів. Натомість Укрзалізниця хронічно не отримує кошти за здійснення цих перевезень.

За словами в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Івана Юрика, така ситуація ставить під загрозу відновлення приміського сполучення.

Місцева влада вважає, що на них переклали відповідальність

Асоціація міст України вважає, що Укрзалізниця маніпулює. Адже, у ст. 9 Закону України «Про залізничний транспорт», зазначено:
«Для захисту інтересів окремих категорій громадян на пасажирських перевезеннях, у тому числі приміських, можуть передбачатися пільгові тарифи. Збитки залізничного транспорту загального користування від їх використання відшкодовуються за рахунок державного або місцевих бюджетів залежно від того, яким органом прийнято рішення щодо введення відповідних пільг»

Для окремих категорій громадян пільги на проїзд встановлюються Законами України, а не рішеннями органів місцевого самоврядування. Відповідно, ці пільги мають відшкодовувати за рахунок коштів Державного бюджету. Окрім того, Акціонерне товариство «Укрзалізниця» перебуває у 100% власності держави, і виконання законів України, зокрема забезпечення пільгового проїзду, для нього є обов’язковим.

Як вирішуватимуть питання

У зв'язку з карантином залізничн перевезеня зупинені. Проте, йде мова про потенційне відновлення руху в червні.

Аби все запрацювало питання питання відшкодувань планують розглянути на наступному засіданні обласної комісії техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке приймає рішення про пом'якшення карнтину в області.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама