Суспільство

Пилові бурі пошкодили частину посівів на Кіровоградщині (ВІДЕО)

. 2085

На Кіровоградщині пилові бурі пошкодили частину посівів Новомиргородського цукрового заводу.

 

949 pschana burya zamela polya na

Як повідомили на фейсбук-сторінці Національної асоціації цукровиків України "Укрцукор", до звичних уже для українських аграріїв заморозків у травні та надмірної посухи, цього року додались пилові бурі. Найбільше від них постраждали Кіровоградська, Тернопільська, Харківська області.

Віктор Ніколюк, керівник сировинного підрозділу Новомиргородського цукрового заводу каже, що через пилові бурі підприємство вимушене було пересіяти майже половину посівних площ.

«У поточному році ми посіяли 5400 га цукрового буряку. Посівну розпочали 29 березня і за 7 днів успішно її завершили. Буряки вдало зійшли, посіви були в чудовому стані, а вже на початку травня пилові бурі видули 3300 га. Всю площу пересіяли знову цукровими буряками, але два тижні тому бурі знову знищили 700 га посівів. Оскільки завод буде працювати в цьому сезоні, об’єми сировини зменшувати не будем, але беручи до уваги всі фактори, які серйозно впливають на врожайність: відсутність вологи, посушлива зима і весна, пилові бурі і велику кількість шкідників, сподіваємось цього року вийти на середню врожайність 40-45 т/га», - розповів Антон Ніколюк.

 

Відео відзняте в смт Капітанівка, Кіровоградської області, Новомиргородського району.

 

Фото ілюстративне

Поширюйте

Коментуйте


Реклама