Суспільство

«Дніпро-Кіровоград» запустило власний мінізавод з виготовлення реагенту для очистки води (ФОТО)

. 2410

 

Обласне комунальне виробниче підприємство «Дніпро-Кіровоград» переходить на технологію власного приготування та дозування гіпохлориту натрію. Це реагент, яким знезаражують воду в процесі підготовки.

DSCN4119

Як повідомили у пресслужбі підприємства, сьогодні запустили в роботу електролізне устаткування на насосній станції, на якій знезаражують воду для майже 90% жителів Кропивницького.

Як зазначають на підприємстві, кілька років тому «Дніпроазот» припинив продаж хлору, який закуповували водоканали країни, а після поновлення роботи заводу вартість гіпохлориту натрію зросла майже в шість разів. Це стало одним із факторів, які вплинули на вартість виготовлення продукту – води, кажуть у «Дніпро-Кіровоград».

У рамках реалізації програми Світового банку «Розвиток міської інфраструктури-2» оголосили тендер, який визначив підрядника для створення власних ліній виробництва гіпохлориту натрію. Підрядник запропонував рішення від компанії з Данії «Грундфос». В результаті на насосній станції «Зона-1» біля Кропивницького запустили мінізавод з виробництва гіпохлориту натрію.

DSCN4105

DSCN4106

Як пояснюють на підприємстві, сировиною для нього є звичайна сіль. Її додають у попередньо підготовлену воду певної температури (влітку теплу воду з мережі охолоджують, а взимку – підігрівають на спеціальному обладнанні).

DSCN4104

Сіль розчиняється у воді, після чого через неї пропускають електричну напругу. В результаті хімічної реакції утворюється гіпохлорит натрію, який надходить у спеціальні резервуари для зберігання, та водень, який вивільняється в атмосферу без жодної для неї шкоди. Уся лінія виробництва є нешкідливою для працівників та довкілля.

Якість та окислювальна здатність гіпохлориту натрію власного виробництва значно вища за якість покупного, зазначають на підприємстві.

– Перехід на електролізний гіпохлорит дозволяє підприємству вирішити одразу два важливих питання – це і зменшення собівартості підготовки води, і страхування від ризику екологічної катастрофи у разі перебоїв з постачанням реагентів, – каже генеральний директор ОКВП «Дніпро-Кіровоград» Роман Ілик. – Такий гіпохлорит у три-чотири дешевший за той, який ми закуповували. Ми постійно знаходимось у пошуку методів здешевлення процесу обробки води без втрати її якості для того, щоб стримувати зростання тарифу, а кредит Світового банку дозволяє закуповувати і встановлювати необхідне для цього обладнання.

Наразі триває монтаж та налаштування ще двох таких електролізних установок – в Олександрії та Знам’янці. Їх запустять протягом червня. Загалом на реалізацію цих об’єктів витратили майже 25 мільйонів гривень.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама