Суспільство

Більше прогулянок і без м’яких іграшок: як працюватимуть дитячі садочки в Кропивницькому (ОНОВЛЕНО)

. 3980

 

На прикладі дитсадка №27 “Вишенька” показали, як зможуть найближчим часом працювати дошкільні навчальні заклади в Кропивницькому.

26885 1200x800 2

За інформацією міської ради Кропивницького, дошкільні навчальні заклади наразі активно готуються до приймання вихованців. Спецкомісія управління освіти вивчає чи дотримані в садочках всі вимоги МОЗу. Відкриють садочки, якщо дозволятиме епідситуація, а комісія ТЕБ та НС надасть необхідний дозвіл.

Наприклад, у “Вишеньці” відразу за воротами дитсадочка вихованців зустрічатимуть вихователі та медична сестра. Дітям вимірюватимуть температуру дистанційними пірометрами, які закупило управління освіти. Всі показники записуватимуть до журналу. Якщо у дитини зафіксують підвищену температуру, то її не пускатимуть до закладу. Загалом, протягом дня температуру мірятимуть кожні чотири години.

Вимірюватимуть температуру і працівникам. Працівники дитсадка вже принесли довідки про стан власного здоров’я від сімейного лікаря. Натомість працівники віком 60+ поки будуть на самоізоляції.

Також малюкам оброблятимуть руки антисептиком. За словами очільниці управління освіти Лариси Костенко, усі засоби мають необхідні сертифікати та безпечні для дитячого здоров’я. Крім того, є в наявності у кожного ДНЗ маски, бахіли, сухі паперові серветки.

26888 1200x800 2

– Дітей зустрічатимуть вихователі на майданчиках, батькам заходити в групи не дозволятимемо, – каже Лариса Костенко. – Вхід в кожну групу буде окремий, з вулиці, щоб діти менше контактували один з одним. Орієнтовно в цьому садочку працюватиме п’ять груп.

Також у кожному садочка облаштують ізолятор на випадок, якщо у дитини протягом дня погіршиться самопочуття та підніметься температура.

– Якщо дитина захворіла, ми її одразу переведемо в таку кімнату, – зазначила медична сестра Оксана Кондратенко. – Викличемо батьків, і повідомимо її сімейного лікаря. Якщо ж стан буде серйозним, обов’язково терміново викликатимемо швидку допомогу. Також у нас є пересувні бактерицидні лампи, і ми, відповідно до інструкції, кварцуватимемо приміщення.

Також у всіх групах садочка прибрали килими та м’які іграшки.

26892 1200x800 2

Іграшки з дому також не можна приносити. Залишили лише ті, які можна помити та обробити дезінфекційними засобами. Приміщення, де перебуватимуть діти також дезінфікуватимуть.

– Вихователі визначатимуть, чим зайняти і розважити малюків: читатимуть казки, співатимуть і декламуватимуть. Більшість часу діти проводитимуть на вулиці, на свіжому повітрі, – каже Лариса Костенко.

26889 1200x800 2

Столи розставили з дотриманням необхідної дистанції. Якщо раніше за кожним столиком сиділи по 4-6 дітей, тепер сидітимуть по двоє.

26891 1200x800 2

Ліжечка також на передбаченій карантинними нормами відстані.

Нагадаємо, з 25 травня в області дозволили відкривати дитсадки. Орієнтовно вони мають запрацювати вже з 1 червня, наприклад, як в Олександрії.

 ОНОВЛЕНО. Перепрошуємо. У тексті було оновлено назву ДНЗ з "Ягідка" на "Вишенька".

Поширюйте

Коментуйте


Реклама