Суспільство

Світловідбивні елементи та штрафи: нардепи проголосували за два законопроєкти для пішоходів

. 4330

Днями депутати проголосували у першому читанні за два законопроєкти, які пропонують зобов’язати пішоходів користуватись світловідбиваючими елементами в темний час доби та підвищити штрафи для пішоходів.

 87003501 2592317881013875 7094809064118419456 n

Законопроєкт 2694 пропонує зобов’язати пішоходів користуватися у темний час доби чи в умовах недостатньої видимості спеціальними жилетами, стрічками із світлоповертальними елементами або носити одяг, який має світлоповертальні елементи, щоб зменшення кількості аварій за участю пішоходів.

Законопроєкт 2697 пропонує підвищити штрафи за порушення пішоходами правил дорожнього руху, у тому числі у стані сп’яніння. Вважають, що це дозволить посилити рівень індивідуальної відповідальності пішоходів та покращити безпеку на автошляхах держави.

-Це буде мати значний профілактичний вплив, оскільки загроза сплати порівняно великих штрафів буде стримуючим фактором для порушення правил дорожнього руху.
На даний час значна кількість дорожньо-транспортних пригод відбуваються саме за вини пішоходів, які, грубо ігноруючи правила дорожнього руху, переходять вулиці у непередбачених для цього місцях, у тому числі й у стані сп’яніння, - йдеться в пояснювальній записці.

Автори законопроєктів депутати від «Слуги народу» Олександр Бакумов, В’ячеслав Медяник і Владлен Неклюдов.

Так голосували за законопроєкти 2694 та 2697 нардепи від Кіровоградщини та пов’язані з регіоном:

Богдан Торохтій («Слуга Народу») - За.

Олег Тарасов («Слуга Народу») - За.

Олександр Дануца («Слуга Народу») - За.

Ігор Мурдій («Слуга Народу») – Відсутній.

Юрій Кузбит («Слуга Народу») - За.

Олег Воронько («Слуга Народу») – Утримався/за.

Андрій Ніколаєнко («Батьківщина») – Не голосував/утримався.

Олесь Довгий (позафракційний) - Відсутній.

Нагадаємо, у Кропивницькому лейтенанти поліції Сергій Ткаченко та Оксана Білоброва написали проект «Світлячки», який покликаний зменшити кількість ДТП за участю школярів-пішоходів у найпроблемніших, за статистикою, місцях концентрації ДТП біля шкіл у місті. Реалізували проєкт завдяки поширенню світловідбивних нашивок та брелків, носіння яких за кордоном є нормою закону.

У Кропивницькому та області Агенції сталого розвитку "Хмарочос" провели низку майстерень для підлітків та молоді зі створення світловідбиваючих флікерів.

 Фото: Агенції сталого розвитку "Хмарочос"

Поширюйте

Коментуйте


Реклама