Кропивницький: начальник фінуправління Нацполіції подав до суду на адвоката за наклеп
У Кропивницькому на адвоката В’ячеслава Усатенка подав позов до суду начальник фінуправління Нацполіції Кіровоградської області Олександр Матвєєв. У позові сказано, що адвокат його звинуватив у вимаганні грошей, а він це вважає образою честі й гідності. Натомість адвокат такі дії пов’язує з тиском через справу, яку він веде.
Справа ексдобровольця, який судиться за фінансову допомогу
Усатенко представляє інтереси експрацівника батальйону патрульної служби особливого призначення “Кіровоград” (тепер “Святослав” – ред.).
Восени 2015-го під час виконання службових обов’язків в Луганській області Юрій Коваленко отримав контузію. Згодом був звільнений за станом здоров’я через хворобу, пов’язану з отриманою травмою. Потім він звернувся до Нацполіції відповідно до закону про отримання одноразової грошової допомоги. Тоді йшлося про 460 тис. грн. Однак протягом року в Нацполіції його заяву про призначення одноразової допомоги так і не розглянули.
У 2017 році пан Коваленко звернувся до адвоката за допомогою.
Відтоді, за словами Усатенка, у цій справі протягом двох років вже 12 позовів в судах різних інстанцій. За цей час з боку Нацполіції неодноразово намагались в суді довести, що травми чоловік отримав не під час служби, скасувати зовсім виплату, зменшити суму виплати.
Спочатку пан Коваленко отримав одноразову виплату в сумі меншій заявленої – 120 тис. грн. Згодом суд все-таки встановив, аби чоловіку виплатили повну суму грошової допомоги.
Суд і кримінальне провадження проти адвоката
На керівництво ГУ Національної поліції області відкрили кримінальні провадження за невиплату грошової допомоги Коваленку.
– Ми звернулися до ГУНП зі своєю заявою про неправомірні дії начальника фінансового управління торік у лютому і до сьогодні ця заява ніким не розглянута і немає ніяких відповідей, – каже В’ячеслав Усатенко.
Як написав у заяві Коваленко, коли йому тривалий час не призначали виплату одноразової грошової допомоги він звернувся до Матвєєва, який ніби повідомив про те, щоб отримати таку виплату, Коваленко мав дати йому половину з тієї суми, інакше взагалі не отримає фінансову допомогу.
Згодом поліцейські у Єдиний реєстр досудових розслідувань внесли провадження проти адвоката. Сам Усатенко це вважає нічим іншим як помстою.
– Вони виплатили всю суму, після чого Матвєєв пише рапорт на начальника ГУНП, що колись давно, у 2019 році адвокат Усатенко поставив йому питання в суді: “Правда, що ви вимагали в Коваленка гроші?” чим поширив свідомо неправдиве повідомлення про злочин. І вносять в ЄРДР. Відкривають кримінальне провадження проти мене про завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину і Коваленка, – розповів “Гречці” В’ячеслав Усатенко.
Хоча в цьому ЄРДР є дивні неточності. Його відкрили по факту, що стався 17.09.2020 року, а прізвище адвоката чомусь Урсаленко (також адвокат) замість Усатенка.
І це при тому, за словами Усатенка, що кримінальне провадження у відношенні адвоката може відкрити прокурор області й вище.
Крім того, начальник Олександр Матвєєв подав на початку червня позов до суду на адвоката і, за словами пана Усатенка, надіслав на нього скаргу до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.
Через пресслужбу Нацполіції в області стало відомо, що пан Матвєєв не хоче коментувати ситуацію, мотивуючи це тим, що суд прийматиме рішення в рамках закону.
З позовної заяви Матвєєва:
“Вважаю, що інформація про вимагання мною коштів, яка поширюється Коваленком та його адвокатом Усатенком є недостовірною, та такою, що принижує мою честь, гідність та ділову репутацію”.
До речі, суди також продовжуються і по справі Коваленка. За словами адвоката, наразі поліція готує скаргу на медико-соціальну експертизу для того, щоб скасувати інвалідність у Коваленка.
Нині пан Усатенко звернувся до голови ради адвокатів Кіровоградщини про тиск на нього, як адвоката. Зокрема, про відкриття кримінального провадження.
– Це спосіб тиску. Треба помститися, щоб іншим неповадно було. Тому що випадків, коли на начальників ГУНП відкривають кримінальне провадження я поки не чув в області, – зазначив адвокат. – А тут за невиконання рішення суду у відношенні начальника Козьякова і заступника начальника ГУНП Горяченка (нині начальник управління дотримання прав людини Нацполіції України, – ред.) відкрили кримінальні провадження. І відповідний ЄРДР за вказівкою начальника ГУНП ніщо інше як помста.
Фото з вільних джерел