Суспільство

На Кіровоградщині підтримали програми з культури, освіти, медицини

. 3034

Сьогодні, 12 червня,  на сесії депутати облради підтримали програми з розвитку освіти, культури, медицини та людського капіталу, який представники обласної адміністрації, готували з лютого.

 12062004ico

За проєктом до 2024 року на покращення освітнього простору в області планують витратити понад 51 мільйон гривень. Хочуть покращити шкільні їдальні, створити 60 гуртків робототехніки, розвивати університет третього віку.

У розділі присвяченому культурі передбачають створення Меморіального комплексу на місці останнього бою героїв Холодного Яру – загону отамана Чорного Ворона, Всеукраїнський фестиваль комедії «Посміхнися, Україно!» та багато іншого.

Також депутати підтримали програму підготовки висококваліфікованих кадрів. Зокрема планують готувати за замовленням таких дефіцитних для регіону фахівців – педагогів, медиків, агрономів, екологів, працівників культури, економістів, менеджерів, фахівців з публічного управління та адміністрування, програмістів.

Крім того, планують надавати кредити на здобуття вищої освіти для 48 людей. Передбачено і трирічне відпрацювання відповідно до заключного договору у місцевості, яка заявила про потребу підготовку фахівця та оплатила навчання. Фінансування програми передбачається за рахунок обласного бюджету – 50%, місцевих бюджетів – 50%. Загальна сума фінансування на чотири роки – 17 млн 304 тис. грн.

Підтримали програми фінансування медзакладів області на три роки. Кіровоградщина хоче фінансово підтримувати та розвивати комунальні заклади охорони здоров’я, які перебувають в управлінні обласної ради. Зокрема, для того, аби надавати населенню медичні послуги понад обсяг, передбачений програмою державних медгарантій в рамках медреформи. Загалом в рамках програми з обласного бюджету планують виділити 986 236,6 тис. грн.

Кошти передбачені на оплату комунальних послуг, закупівлю обладнання, меблів, ліків, продуктів харчування, недопущення виникнення кредиторської заборгованості, створення належних умов для надання високоспеціалізованої медичної допомоги населенню, доплата медичним та іншим працівникам, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії COVID-19.

Питання фінансування програм приймуть окремим рішенням депутатських комісій.

 Фото з сайту Кіровоградської ОДА.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама