Суспільство

Лікарняний конфлікт у Кропивницькому: хірург оскаржуватиме догану від головного лікаря в суді

. 17270

Михайло Фєдєчкін, хірург міської лікарні швидкої медичної допомоги з Кропивницького, планує судитись із головним лікарем закладу Русланом Івановим через догану.

113032

Умовне фото

Версія хірурга

За словами Фєдєчкіна у квітні 2018 році Руслана Іванова призначили тимчасовим виконувачем обов’язки очільника закладу.

У липні 2018 Іванов офіційно очолив заклад, перемігши у конкурсі, який проводило управління охорони здоров’я. Серед інщих претендентів на посаду був Михайло Фєдєчкін і Валерій Заремба. 

З того часу колективу стало тяжко працювати і почались масові звільнення.

«Після того, як він працював хірургом у поліклініці МВС його призначили головним лікарем до нас. І почались звільнення. Всіх, хто не згоден з його політикою, позицією звільняються. За цей час звільнились сотні працівників. Десятки лікарів звільнились. Серед них 5 заввідділень. Всі люди з вищими категоріями, великим стажем роботи. Завідуючий мого відділення (мова про хірургічне відділення №2 – авт.) на той момент пропрацював у лікарні 46 років, заслужений лікар України», - каже Михайло.

Каже, що всі звільнені знайшли роботу в інших мед закладах міста.

Нагадаємо, у Кіровоградській області бракує близько 30% медиків.

Каже, з нового року йому ставлять лише нічні зміни, хоча за правилами по два місяці чергувалась нічна зміна, робота ургентними пацієнтами і робота з плановими операціями.

«Якщо до 2018 року у мене було в середньому 200-240 операцій в рік, то за минулий рік у мене 86 операцій. По-перше загалом кількість операцій в лікарні зменшилась. По-друге, це тому що мене перевели працювати лише в нічний час. Забороняють оперувати в неробочий час, хоч люди просяться на операції. В свій робочий час я не можу робити планові операції. Вночі робляться лише невідкладні», - каже хірург.

Стверджує, і йому, хірургу з 30-річним стажем, теж кажуть писати заяву на звільнення за власним бажанням і нещодавно він отримав першу за час роботи догану.

«Все тому, що я не згоден з його політикою», - каже хірург.

Останнє загострення відбулось, коли всю лікарню заставили перейти для отримання зарплати в «Укргазбанк». Це дуже незручно, бо там немає зручного онлайн-банкінгу. І людям, які почали обурюватись, відмовились отримувати зарплату там, запропонували звільнитись.

Нагадаємо, про анологічну ситуацію із примусовим обслуговуванням у цьому банку у 2017 році скаржились працівники Фіскальної служби.

«Я отримав догану, за те, що я у вільний від роботи час оперував людину. За те, що родича пацієнтки, яку привезли в лікарню попросили приїхати і прооперувати. Я приїхав і прооперував у відділенні, де я працюю. На наступний день створили комісію і сказали, що я грубо порушив трудовий кодекс і за це маю догану. Оскаржуватиму це в суді, - каже хірург – До цього я сотні операцій робив у не свою зміну. Я одним із перших в лікарні освоїв малоінвазивну хірургію. Довгий час у відділенні не було іншого хірурга і мене просили приїздити оперувати і в неробочий час. Ні в кого не було питань».

За словами хірурга, у свій вільний час він робив ургентну операцію. Зараз окрім того, що оперував поза графіком, йому в вину ставлять те, що не провів необхідні аналізи.

«Взагалі, загальний аналіз крові робиться лише зранку. Ургентним пацієнтам робиться аналіз на лейкоцити, еритроцити, гемоглобін. За потреби. Комусь треба кардіограму, комусь – ні. Тим паче пацієнтка була обстежена в Маловисківській ЦРЛ. Її готували на операцію там, але вона відмовилась. Аналізи там у неї брали, кардіограма була на руках. Тим паче стандарти, на які посилаються в догані, відмінені в лютому 2019 року», - розказує лікар.

Версія головного лікаря

Головний лікар закладу Руслан Іванов спростовує інформацію.

Каже, про масові звільнення, коли люди переходять в інші медзаклади не знає.

Хоча в інтерв’ю виданню CBN він говорив про те, що підлеглі звільняються, пояснював це тим, що кадри виїжджають на роботу закордон, де вищі зарплати.

Також він не має інформації про те, чи дійсно Фєдєчкін від початку року має лише нічні зміни. Каже у лікарні відбувається ротація лікарів по змінах.

«Це не я назначаю в день чи в ніч, а заввідділення, але таких фактів у мене немає», - каже Руслан Іванов.

Вважає, догану лікар отримав цілком заслужено з двох причин: порушив протокол і не зробив необхідні перед операцією аналізи і не повідомив керівництво, що планує оперувати поза графіком.

«Щодо догани, як лікар-хірург може брати на операцію в ургентному порядку не взявши аналіз на групу крові, загального аналізу крові та сечі? Упаси Бог, щоб щось сталось під час операції і треба було переливати кров. Є протоколи, стандарти. Стандарт такий: перед оперативним втручанням мають проводитись загальні клінічні аналізи. Ці протоколи не були дотримані Михайлом Юрійовичем.

І ще такий фактор, що людина приїжджає оперувати у свій вихідний не повідомивши керівництво. Якщо ти і приїздиш оперувати, то має бути про це повідомлено.

У мене є хірург, який окрім Михайла Юрійовича може прооперувати. А може навіть і краще. В цей день на черговій зміні було три хірурги. Приїздить четвертий хірург, не поінформувавши замголовного лікаря з хірургії чи головного лікаря, про плани оперувати. Мама анархія? - каже головний лікар. - Треба дотримуватись етики і деонтології (вчення про проблеми моралі і моральності – авт.). Про яку етику може йти мова, якщо він сам прекрасно розуміє, що свої обов’язки він не виконує. Хай іде в суд, а не піднімає журналістів».

Зараз хірург підготував позов і надалі в конфлікті розбиратиметься суд.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама