Суспільство

У Кропивницькому хочуть надати звання почесної громадянки міста меценатці позаминулого століття (ОНОВЛЕНО)

 Автор: Валерія Жовтун. 2831

Благодійниці, засновниці й попечительці лікарні Святої Анни – Ганні Дмитрян (1843-1913) ініціювали присвоєння звання почесної громадянки міста.

dmitrr7

Така ініціатива належить Асоціації жінок "Дія. Кропивницький", повідомляють на фейсбук-сторінці спільноти.

– По-перше, це дійсно жінка, як відіграла значну роль в історії міста. А по-друге, жіночі постаті практично не відзначені в сучасній інфраструктурі і міській культурі Кропивницького (з 40 почесних громадян жінок всього дві), – йдеться в пості.

Засідання комісії міської ради з питань почесних звань і нагород на якому розглянуть таку ініціативу відбудеться в липні, повідомили в пресслужбі міськради. 

Нагадаємо, влітку 2018-го на фасаді одного з її корпусів лікарні Святої Анни відкрили меморіальну дошку на честь меценатки.

Довідка: Ганна Михайлівна Дмитрян — видатна місцева меценатка. Завдяки її сприянню збудували дві лікарні — у Єлисаветграді й Новомиргороді та Вознесенський собор у Бобринці, а також кілька матеріальних пам'яток області.

Оновлення в тексті стосувалося дати засідання комісії: "Засідання комісії міської ради з питань почесних звань і нагород на якому розглянуть таку ініціативу відбудеться вже завтра, 19 червня, о 10.00". Перепрошуємо за неточність.

Фото з архіву "Гречки"

 

Поширюйте

Коментуйте