Суспільство

Кропивницький: екоактивістка попросила підтримати петицію проти скошування корисної трави у місті

 Автор: Валерія Жовтун. 2811

 

Кропивничан просять підтримати петицію аби в місті комунальники разом з бур’янами та амброзією не скошували корисне різнотрав’я.

 Dandelions og

 Фото умовне

Відповідний пост у фейсбуці написала очільниця громадської організації “Озеленення Кропивницький” Надія Паливода.

– Ще в середині літа газони нашого міста комунальники перетворюють на випалену сонцем коричневу пустелю. Це відбувається через безглузде скошування трави. Звісно, високі шкідливі бур'яни, такі як будяки, осет, щириця потрібно скошувати, – написано в пості. – Але газонні злакові трави, кульбаба, спориш, конюшина не несуть ніякої шкоди. Натомість утворюють затишний зелений покрив і захищають землю від випаровування.
2 кв. метри трави дають стільки ж кисню, скільки крона одного дерева. Крім того, вона вбирає пилюку, підняту колесами машин, утримує вологу в ґрунті.
На ділянках, де викосили і знищили газонну траву одразу проростає амброзія.

У петиції просять зупинити масштабне скошування трави, щоб дати можливість зеленому покрову відновитися. Станом на 25 червня петиція зібрала 68 голосів з 450 необхідних для того, щоб петицію розглянули в міськраді.

За словами заступника міського голови Олександра Вергуна, комунальне підприємство “Благоустрій” щороку на утримання зелених насадження, зокрема і на скошування трави, у Кропивницькому витрачають близько 23 млн грн.

 Фото з вільних джерел

Поширюйте

Коментуйте