Суспільство

Площу Дружби Народів у Кропивницькому декомунізували (ФОТО, ВІДЕО)

 Автор: Анастасія Дзюбак. 9543

На площі Дружби Народів у Кропивницькому сьогодні, 15 липня, зняли символіку радянського ордена – зірку з надписами "Дружба народів" і "СССР".

 

watermarked dru

До площі зранку підігнали спецтехніку. Робочі розпочали знімати зі стели ліхтарі та підсвітку.
Потім за допомогою крану та болгарки зняли і знак. Знак демонтовували протягом години працівники підприємств "Теплоенергетик" і "Міськсвітло".

На те, як знімають знак прийшли подивитися охочі кропивничани, журналісти, активісти.

Громадський активіст Дмитро Завражний привітав таке рішення нарешті позбутися за 30 років радянської символіки. Каже, є пропозиція встановити на місці знятої зірки – тризуб. Уже навіть розробляють макет.

За словами заступника міського голови Олександра Вергуна, це питання буде винесено на засідання топонімічної комісії.

Знак, що зняли, завезуть на зберігання на комунальне підприємство "Теплоенергетик", де перебуває і пам'ятник Кірову. Планів, що робити з декомунізованим знаком у міськради немає.

Натомість кропивничанка Надія Біченко, яка прийшла подивитися, як знімають знак висловилася, що економічно вигідніше було б, якби зірку пофарбували і туди вставили тризуб. Крім того, вона проти перейменування площі.

Нагадаємо, активісти встановили прапор на стелу і вимагали перейменувати площу. Однак міський голова згодом заявив, що знак знімуть, але площу не перейменовуватимуть.

watermarked dru1

watermarked dru3

watermarked dru4

 

Поширюйте

Коментуйте