Суспільство

Змінили будівельні норми для встановлення газової автономки в багатоповерхівках

. 18370

З середини червня 2020 набули чинності зміни до Державних будівельних норм, які забороняли встановлювати газові автономки в багатоповерхівках.

avtonomka

Заборона газових котлів

Нагадаємо, 2019 мешканці багатоповерхівок не могли законно встановити газову автономку через зміну Державних будівельних норм.

Це стосувалось і тих, хто хотів відмовитись від централізованого опалення, і тих, хто хотів змінити вже встановлену автономку на сучаснішу.

Таке сталось, бо у грудні 2018 у Мінрегіоні змінили ДБН і заборонили розміщення в квартирах будинків вищих за 3 поверхи побутових газових котлів як з закритими, так і відкритими камерами згоряння. Раніше їх установка ніяк не регулювалася, але в Мінрегіонбуді вирішили, що котли в квартирах можуть бути небезпечними.

Наприклад, у 2018 у Кропивницькому від чадного газу загинула родина, у квартирі якої з порушеннями правил встановили газове обладнання.

Того року теплогенератори до 30 кВт відтепер дозволили встановлювати лише у багатоповерхівках до 3 поверхів, а приміщення мають бути обладнані системою контролю концентрації газу.

Обов’язкові умови для встановлення - приміщення кухні заввишки не менше ніж 2,2 м з наявністю природного освітлення (незалежно від наявності плити); внутрішній об’єм кухні при застосуванні теплогенераторів з відкритою камерою згорання повинен бути на 6 м³ більше, передбаченого пунктом 9.27 ДБН; площа припливного пристрою повинна складати не менше ніж 0,025 м²; в приміщеннях кухонь, інтегрованих в структуру житлової кімнати допускається встановлення тільки теплогенераторів з закритою камерою згоряння.

Нові норми ДБН розширили можливості

Наказом Мінрегіону України від 17.02.2020 року №47 затверджено Зміну №1 до ДБН В.2.5-20:2018 «Газопостачання»

Вона передбачає, що при будівництві житлових будинків допускається передбачати встановлення газовикористовуючого обладнання для поквартирного опалення та гарячого водопостачання, а також побутових плит.

Встановлення теплогенераторів з відкритою камерою згоряння допускається для гарячого водопостачання багатоквартирних будинків заввишки до п’яти поверхів включно за наявності відокремлених димових каналів для кожного газифікованого приміщення.

Встановлення побутових плит, теплогенераторів з закритою камерою згоряння, з використанням колективних димоходів, допускається для будинків заввишки до 10 поверхів включно.

Для квартир, розташованих на 10 поверсі, що мають декілька рівнів, допускається газифікація тільки першого рівня.

Таким чином зняли обмеження щодо потужності газового обладнання в квартирах, а також дали змогу змінити старі, вже існуючі котли на більш енергоощадні.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама