Суспільство

На Кіровоградщині фермерському господарству не дають збирати врожай: чому?

. 4413

 

Товариство з доданою відповідальністю «Колос», що розташоване на території Дмитрівської ОТГ, звинуватили в незаконному використанні пасовища під посіви.


 

Depositphotos 189816972 s 2019

Позиція підприємства

З моменту розпаювання колективної власності АТ «Колос» минуло 24 роки. Під час розпаювання рілля була розподілена між членами КСП АТ «Колос», а пасовища загальною площею 1234 га залишились в колективній власності. Всі ці роки сільськогосподарське підприємство «Колос» використовувало ці земельні ділянки (пасовища) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. ТДВ «Колос» в 2014 році став правонаступником СВК «Колос».

У радіопрограмі «Аграрний щоденник «Колос» заступник голови правління ТДВ «Колос» Михайло Калінін розповів свою версію подій. 

«До пайового фонду включались землі ріллі і пасовища. Люди сертифікати отримали. На ріллю державні акти були виготовлені, а пасовища лишились в колективній власності, не були допайовані. У квітні-травні 2019 близько 140 осіб звернулись з відповідними заявами і до червня 2020 були на розгляді у сільради. Тому в червні 2020 ТДВ «Колос» звернулось з заявою в сільраду, що ми самі готові замовити, оплатити технічну документацію з організації територію цих пасовищ, що надасть змогу людям реалізувати право на клаптик землі. На сьогоднішній день за рішенням від 3 червня земельні ділянки передані власникам ТДВ «Колос». Надано право на розробку техдокументації з організації території на дані пасовища,» -каже Калінін.

6 липня на поле, де росте ріпак, виїхав слідчий Вовк з Національної поліції, які своїми діями зупинили роботи на полі. Так поліція діяла згідно акту Держгеокадастру від 18 червня, де зазначили, що це землі комунальної власності.

Зараз підприємству не дають збирати врожай.

«Ми розцінюємо це як втручання в виробничі діяльність підприємства, що наносить значні збитки», - каже Калінін.

Позиція сільради

Держгеокадастр же вбачає порушення в тому, що на 37 гектарах земель пасовища росте ріпак, тому і видало свій припис. А також наклало на підприємство штраф у розмірі 50 тисяч гривень.

«До 31 грудня 2018 року ТДВ «Колос» мало можливість розподілити пасовища між колишніми членами колективного господарства - власниками сертифікатів.

З невідомих нам причин до 1 січня 2019 року товариством дані пасовища не були розподілені між бувшими членами колективного господарства - власниками сертифікатів, хоча в свій час Дмитрівська сільська рада не заперечувала щодо здійснення такого розподілу.

Зазначаємо, що більша частина пасовищ розорані та використовуються як рілля (засіваються та збирається урожай), що тягне за собою недоотримання податків до місцевого бюджету – це кошти на утримання шкіл, садочків, доріг, амбулаторії, благоустрій територій та багато інших гарних справ, які можна було б зробити на благо території», - повідомляють на офіційній сторінці сільради.

У сільраді пояснюють, дії правоохоронців пов’язані з незаконним використанням земель пасовища для посівів і не стосується права колишніх членів КСП АТ «Колос» на отримання своїх часток паїв на пасовищі.

Нагадаємо, земельний конфлікт виник і в сусідньому районі. Так понад сотня селян Інгуло-Кам’янки з Новгородківського району хочуть отримати свої два гектари землі для ведення сільського господарства, але не можуть, адже всі вільні ділянки в оренді.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама